in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 8 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

До викендот времето ќе биде стабилно и многу студено. За време на викендот ќе настапи зголемување на облачноста и во недела претежно во северните делови ќе има услови за појава на слаб снег.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote