in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 8 ФЕВРУАРИ: Никој ништо не и може на Шкорпијата, додека Рибите се чувствителни и расплакани и прифаќаат ГОЛЕМ ПРЕДИЗВИК

Овен

Работа: Повеќето типични Овни треба да можат да ги завршат обврските што ги започнале денес без поголеми проблеми. Дополнително време би можеле да го посветите на некое хоби и да се опуштите.

Љубов: Сите ваши освојувачки адути можат да дојдат до израз, па логично е да ги искористите и да бидете поактивни од вообичаено. Не навлегувајте само во премногу детали.

Здравје: Одлично.

Бик

Работа: Без разлика дали се работи за физички ангажман и работна енергија или дали се работи за организациско – комуникативен сегмент, денес ќе имате солидни услови за конкретно делување и можност за барем една добра зделка.

Љубов: Тешко дека ќе има спектакуларни настани, но за почеток ќе биде доволно да покажете малку повеќе желба и волја.

Здравје: Многу добро.

Близнаци

Работа: За повеќето Близнаци претстои многу добар и ефикасен работен ден, а сите најважни професионални параметри треба да останат во постоечките рамки.

Љубов: Обидете се да бидете коректни, но и конкретни кога се во прашање партнерските односи, а со тоа и намалете ја можноста за непријатни изненадувања.

Здравје: Чувствителност на респираторниот систем.

Рак

Работа: Раковите би можеле да го искористат овој ден за да ги проверат неодамна завршените професионални процеси, а можеби и да поправат некои ситни пропусти, се разбира доколку ги има.

Љубов: Нема значајни бранувања на вашето љубовно море во текот на овој ден.

Здравје: Многу добро.

Лав

Работа: Речиси сите потези на Лавот треба да бидат успешни и наградени со соодветно задоволство на деловен план.

Љубов: Би било мудро да го задржите потребниот минимум на рационалност и контрола над импулсите, бидејќи се уште има реални шанси на моменти да претерувате, било во вашите предавања, понудените предизвици или во нереално високите и непрактични очекувања од другиот. Забава.

Здравје: Не претерувајте со омилената храна и пијалок.

Девица

Работа: Основните професионални обврски и задачи ги извршувате одговорно и ги завршувате навреме, во договорените и планираните рамки. Само напред.

Љубов: Не препуштајте се на спонтано однесување и слепо држете се до реални факти и аргументи, туку трпеливо работете на компромис бидејќи не размислуваат сите како вас.

Здравје: Многу добро.

Вага

Работа: Многу добро ниво на работна енергија најавува ангажирање во границите на типичната Вага и, можеби уште поважно, солидни резултати врз основа на вложениот труд и труд.

Љубов: Внимавајте кога се во прашање нови познанства. Изгледот може да биде многу измамен.

Здравје: Можна несоница.

Шкорпија

Работа: Во пресрет на Скорпиите, работниот ден е исполнет со голем ангажман на полето на професионалните активности. Не треба да биде пречка ако сте тимски играч.

Љубов: Не е лош ден за излегување со пријателите, за разговор и за јадење.

Здравје: Нежност на зглобовите и ‘рбетот.

Стрелец

Работа: Освен можна нетрпеливост и пар нервозни реакции поради тоа, сè друго на полето на деловните активности би требало да им оди добро на Стрелците во текот на овој ден.

Љубов: Од вас се очекува најконкретен придонес да го дадете повеќе од вообичаено за да исправите некои грешки и пропусти од претходниот период. Треба да биде во ваш интерес да направите нешто, дури и ако тоа е мала работа.

Здравје: Многу добро.

Јарец

Работа: Придружните околности бараат максимална претпазливост, особено во однос на почитувањето на полињата на компетентност и методите на дејствување. Можете да очекувате зголемена комуникација со странство.

Љубов: Поради окупираните работни и професионални обврски, нема да ви остане многу време и енергија за други сфери од животот.

Здравје: Можна главоболка.

Водолија

Работа: Успевате се да завршите како што треба, но со многу детали во однос на формалностите и документацијата.

Љубов: Без разлика дали сакате да започнете нова приказна, или имате намера да го задржите постојното ниво на партнерство, имате многу реални шанси да го остварите тоа.

Здравје: Намален имунитет.

Риби

Работа: Мнозинството членови на Рибите ќе се соочат со зголемен притисок на полето на професионалните активности или барем ќе го имаат тој впечаток. Правиш се што зависи од тебе.

Љубов: Поволен ден за стекнување нови познанства, па можете да уживате во фина и неформална комуникација.

Здравје: Хронични заболувања.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote