in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 9 МАЈ: Близнаците мора да ги поправаат грешките, а Лавовите да се грижат за своето здравје! Посебно Девиците да се подготват за понеделник!

Овен

Работа: На почетокот на неделата може да дојде до промени во околностите во организацијата, па ќе мора да се прилагодите малку повеќе отколку што инаку би сакале.

Љубов: Ви претстои солиден ден за да се вклопите во некои заеднички активности со саканата личност, можеби преку некоја рекреација.

Здравје: Многу добро.

Бик

Работа: Работните места ќе се редат една по друга како на лента, а со сето тоа ќе се трудите да се справите со многу нервоза и стрес.

Љубов: Ќе бидете малку поинертни оваа недела кога станува збор за комуникација со сите, дури и со саканата личност, што е последица на презаситеноста со луѓе и приказни.

Здравје: Освен напнатост, нема значајни предупредувања.

Близнаци

Работа: Близнаци, оваа недела на прво место треба да ги исправите пропустите и грешките кои сте ги направиле во претходниот период. Затоа, фатете се за работа.

Љубов: Време е конечно да исправите некои грешки и пропусти кои сте ги направиле во љубовната сфера, бидејќи само на тој начин ќе можете стабилно да функционирате.

Здравје: Многу добро.

Рак

Работа: Деловниот сегмент е доста стабилен, но може да очекувате доста големи проблеми со колегите и деловните соработници, па советот е да бидете што помирни и смирени.

Љубов: Ослободете се од товарот и сето она што ве оптоварува во заедничкото функционирање, бидејќи тоа ви е потребно за да продолжите.

Здравје: Многу добро.

Лав

Работа: Првата половина од неделата искористете ја што е можно подобро, во заземање поповолна позиција на професионално поле.

Љубов: Како да сте западнале во маѓепсан круг во кој постојано преиспитувате и проверувате се што е поврзано со зборовите и постапките на другата страна. Премногу сте оптоварени со негативни мисли за љубовта.

Здравје: Чувствителност на ‘рбетот, земете малку повеќе во предвид.

Девица

Работа: Овој понеделник ве очекуваат многу настани во вашето деловно опкружување и повремено ќе бидете неорганизирани и неорганизирани. Важно е да не брзате, бидејќи можете да направите грешки.

Љубов: Иако мали, на љубовен план можете да очекувате убави настани. Изградете ги стабилните столбови на вашата врска со мали потези.

Здравје: Можна главоболка.

Вага

Работа: Вагите немаат одлична деловна ситуација. Ќе треба да се прилагодите на актуелните настани и околности за да излезете без многу иритација.

Љубов: По принципот топло – ладно, овој ден на вашата љубов би можел да се одвива. Малку се сакате, а малку се расправате.

Здравје: Зголемен стрес.

Шкорпија

Работа: Овој понеделник има многу обврски пред Скорпиите, што не е нешто ново. Она што може да биде проблем е комуникацијата со деловните соработници со кои тесно соработувате.

Љубов: Коцките полека се собираат и вие функционирате солидно, па нема потреба да менувате ништо денеска.

Здравје: Многу добро.

Стрелец

Работа: Оваа недела може да се најдете под притисок и високи барања од претпоставените, па ве очекува стресен и динамичен почеток.

Љубов: Слободен Стрелец, привлекувате нови љубовни можности, но пред се мора да завршите со минатото кое е таму нон-стоп.

Здравје: Одлично.

Јарец

Работа: Односите со претпоставените би можеле да бидат затегнати од почетокот на новата работна недела, а ќе треба да бидете паметни и да попуштите кога ќе видите дека тоа е апсолутно неопходно.

Љубов: Чувствителните прашања и теми, оние кои знаете дека секогаш ви го вознемируваат стомакот, оставете ги за друг пат, бидејќи можете само да ги искомплицирате работите.

Здравје: Намален имунитет.

Водолија

Работа: Водолијата на самиот почеток на новата работна недела треба да посвети најмногу внимание на комуникацијата со деловното опкружување, бидејќи можни се бројни недоразбирања.

Љубов: Иако можеби сте под стрес поради деловни грижи и преокупираност со таа сфера, не дозволувајте тоа лошо расположение да се одрази на вашите партнерски односи. Подобро кажете го тоа отворено.

Здравје: Рационално ја користите енергијата.

Риби

Бизнис: Пред Рибите е многу напната деловна недела, особено кога станува збор за комуникација со претпоставените, затоа бидете подготвени и не влегувајте во конфликти и вербални дискусии.

Љубов: Ќе ви остане малку време за љубовни теми и шеми, а можеби денес е најдобро да останете така.

Здравје: Намален имунитет.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote