in ,

УбавоУбаво

КОЈА Е БОЈАТА НА ВАШИОТ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК? Пронајдете ја нијанската што ја отклучува вашата моќ

Од Овен до Риби, сите 12 хороскопски знаци се поврзани со различни нешта, со одредени квалитети, планети, па дури и бои. Која е бојата на вашиот хороскопски знак? Дознајте, ќе ви биде корисно.

 

Секој знак од хороскопот е под влијание на разни работи, а меѓу нив се и боите. Бидејќи различните бои влијаат на нивото на енергија, без разлика дали тие можат да ги подигнат или намалат, вклучувањето на моќта на бојата на вашиот знак во вашата гардероба би можело да биде одличен начин да се пофалите со вашите силни страни. Колку повеќе го разбирате вашиот хороскопски знак, толку повеќе можете да се потпрете на сопствените сили – и секако, да работите на вашите слабости. Кога боите се моќни, да знаете која боја е ваша е лесен начин да го истакнете вашиот знак и целата енергија што ја содржи.

Овен: црвена
Како огнен знак на Зодијакот, која боја би можела подобро да го претстави Овенот од црвената? Оваа страсна и активирачка боја е поврзана со акција и агресија, а благодарение на вашиот владетел Марс, ова се работите во кои добро сте упатени. Од храбра црвена усна до неверојатен црвен фустан или дури и црвен додаток, носењето на моќната боја на Овен ќе направи да се чувствувате моќно. Тоа може да ви помогне да бидете приземјени кога работите стануваат тешки.

Бик: шумско зелено
Како првиот земјен знак во годината – можеби сте претпоставувале дека вашата боја е зелена. Познати сте по тоа што сте стабилни, сигурни и понекогаш неподвижни, како земјата по која одиме. Зелената е поврзана и со парите, а вашиот знак е поврзан со втората куќа на финансиите. Можеби ви се допаѓа нијанса на шумско зелено, и навистина можете да изберете која било нијанса на зелена боја што ја сакате. Без разлика дали се работи за растенија во вашиот дом, забавни зелени чевли или зелени ѕидови, најдобро се чувствувате кога сте поврзани со природата.

Близнаци: Жолта
Жолтата е поврзана со сите нешта за комуникација. Како експерт за информации за зодијакот, вашиот ум е постојано во движење, а сите останати се трудат да продолжат. Жолтата е боја која ја покажува вашата природа која е тешко да се открие. Жолтата е исто така поврзана со чакрата на соларниот плексус, која може да ви помогне да ја зголемите вашата самодоверба и да ви ја даде потребната мотивација за да ги претворите сите тие мисли во акција. Затоа, следниот пат кога ќе ги фарбате ноктите или ќе се почестите со нов додаток, изберете жолта боја.

Рак: темно сина
Моќната боја на Ракот е несомнено смирувачката длабока сина боја. Ништо не ви е поважно од емоционалната сигурност, а смирувачката глетка на интензивно сино ве опушта. И колку и да е ефективно, вие имате репутација на малку меланхоличен, благодарение на вашиот владетел, Месечината. Дозволете сината боја (без разлика дали е облека, декор или природна глетка) да ги олесни вашите емоционални превирања и да ве врати кон себе е одличен начин да се смирите и да се подигнете.

Лав: портокалова
Вие сте сончев знак, што значи дека заслужувате боја што сјае како вас: портокалова. Топло е, привлекува внимание и совршена претстава на вашата драматична кралска личност. Дури и ако не мислите дека портокаловата е вашата боја кога станува збор за облеката, секогаш би можеле да одлучите да бидете креативни со шминката и да носите портокалова сенка за очи, да носите забавни портокалови потпетици или да носите портокалови кристални накит како сончев камен или портокалов калцит.

Девица: Браун
Онаму каде што другите знаци може да се потсмеваат на кафената боја, вие знаете подобро од кој било дека оваа земјена боја е хранлива, смирувачка и естетски пријатна кога се користи правилно. Дури и ако тоа значи беж ѕидови со кафеави акценти.
Вашата љубов кон сите нешта практични, намерни и земјени ја прави кафеавата најдобра боја за да се добие моќ. Без разлика дали се работи за рустикален декор од дрво, плакар полн со земјени тонови, кафени буци пар кафени мокасини, има смисла за вас.

Вага: Розова
Како се чувствуваш во розово, Вага? Добро сигурно. Тоа е бојата што ја претставува вашата забавна и флертувачка личност, бојата поврзана со љубовта, сладоста и срцевата чакра. Со вас владее Венера, планетата на љубовта, па розовата е очигледен избор за вас, воздушен знак кој ја цени хармонијата пред се друго. Одлучете се за ѓердан од розов кварц веднаш над срцето, розов маникир или, се разбира, нежно розови усни за секој ден.

Шкорпија: црна
Ако по нешто е познат знакот Шкорпија, тоа е мистерија. Значи, сосема е природно вашата моќна боја да е црна. Ве привлекува табуто, окултното и сè што е невидено, а вашата владејачка планета е Плутон, најоддалечениот од Сонцето во нашиот Сончев систем. Скорпијата едноставно наоѓа значење во црното, без разлика дали тоа е целосно црна облека, жесток црн маникир или дури и декор со црни акценти. Скорпиите дефинитивно не се плашат од темнината.

Стрелец: виолетова
Виолетовата боја е поврзана со мудроста и чакрата на третото око, што ја прави совршена боја за Стрелец. Вашиот знак е познат по својот филозофски афинитет, секогаш стремејќи се кон повисоко учење, знаење и раст, пишува mindbodigreen. Вие исто така не сте од оние кои треба да го успорите или стоите во место, а виолетовата всушност има најбрзи вибрации од сите бои. Ако ја вклучите виолетовата боја во вашиот живот, тоа може да биде нов виолетов куфер за вашите авантури, виолетова тетратка за сите ваши филозофски размислувања или само вашата омилена виолетова маица.

Јарец: сива
Животот може да изгледа како да нема што да правите за Јарецот, така што вашата моќна боја е сива. Иако некои можеби мислат дека бојата е здодевна или нема осветленост, знаете дека сивата има важна, клучна улога меѓу другите бои, исто како вас, Јарецу. Вие сте земјен знак кој ја цени структурата, дисциплината и напорната работа, а сивата боја е само бојата што ќе ви помогне да останете затворени и да работите напорно. Сивата е бојата на карпата што не поддржува, што зборува за вашата доверлива природа.

Водолија: светло сина
За разлика од Ракот и темно сината што ги претставуваат неговите длабоки емотивни води, Водолијата е претставена со светло сина боја. Задачата на Водолијата е да ги задржи емотивните води и да им дозволи да течат понатаму. Вие сте одвоени, понекогаш дури и малку повлечени. Светло сината е кул и освежувачка, исто како и вашиот чуден и иновативен дух. Од ведро сино небо до природна пролет, се чувствувате подеднакво освежени со оваа боја и лесно можете да ја вклучите во вашиот гардеробер или дом.

Риби: морска  зелена
Вашата моќна боја е морско  зелена. Вие сте знак познат по тоа што сте малку етерични, имагинативни и емотивни, а зелената морска пена совршено го доловува вашиот уникатен дух. Не сосема сино, не сосема зелено, но поврзано со океанот. Кога ја носите оваа боја (или ја користите како акцент во вашиот дом), ќе се чувствувате повеќе поврзани со вашите сопствени емотивни води додека уживате во тие смирувачки нијанси.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote