in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 9 ФЕВРУАРИ 2024

Времето денес:

 

Сончево и релативно топло со мала до умерена облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од југоисточен правец.

За време на викендот ќе дува засилен ветер од јужен правец, а од недела под влијание на влажен бран ќе има врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни. Од понеделник дневните температури ќе бидат во опаѓање.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote