in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 9 МАЈ 2023

Времето денес:

 

Претежно облачно и посвежо со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 25 л/м2 за 24часа). Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Во Скопје претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Под влијание на влажен и студен бран следува период на променливо облачно и значително посвежо време со повремени врнежи од дожд. На места врнежите ќе бидат пообилни (над 25 л/м2 за 24 часа). Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од југоисточен правец, особено утре и во четврток.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote