in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 22 ЈАНУАРИ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито. Попладне облачноста ќе се зголеми, а во планинските подрачја и во североисточните делови ќе има локален слаб снег. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северозападен правец.

Денес, Сабота 22.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -6° 80%
06-12 -6° 56%
12-18 +2° 23%
18-24 -1° 51%
Утре, Недела 23.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -3° 51%
06-12 -4° 54%
12-18 +1° 26%
18-24 -3° 38%
Понеделник 24.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -7° 60%
06-12 -6° 52%
12-18 -2° 30%
18-24 -3° 53%
Вторник 25.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -8° 63%
18-24 -9° 50%
18-24 -1° 17%
18-24 -5° 35%
Среда 26.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -9° 33%
18-24 -8° 26%
18-24 +1° 41%
18-24 73%
Четврток 27.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 66%
18-24 -5° 68%
18-24 +2° 45%
18-24 -1° 67%
Петок 28.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 70%
18-24 -5° 89%
18-24 +3° 57%
18-24 73%

Временска најава:

Во следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Утринските температури на многу места ќе се спуштаат околу -10 степени, а дневните ќе бидат околу и под нулата. Поради ниските температури се очекува појава на голомразица. Повремено ќе има зголемување на облачноста со услови за провејување на слаб снег, претежно во планинските подрачја.

Актуелно предупредување:

Во следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Утринските температури на многу места ќе се спуштаат околу -10 степени, а дневните ќе бидат околу и под нулата. Поради ниските температури се очекува појава на голомразица.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote