in

СлаткоСлатко УбавоУбаво СмешноСмешно

Овие 11 работи што МОРА да ги имате во вашиот автомобил: БЕЗ ОВИЕ РАБОТИ НЕ ТРГНУВАЈТЕ НА ПАТ!

Внимателно прочитајте го списокот и опремете го вашето возило

За да го направите патот безбеден, а вие целосно подготвени за сите непредвидени околности, постои список на работи што треба да ги ставите во автомобилот. Еве што, според експертите, секој треба да има во автомобилот:

 • Пумпа за гуми.
 • Полнач за телефон.
 • Ќе ви треба четка за снег особено во зима. Покрај чистењето на снегот, може да се користи и за чистење на огледала и светла.
 • Кабли за акумулатор.
 • Светилки и осигурувачи. Тие се потрошен материјал и секогаш е добро да ги имате во резерва.
 • Ламба, затоа што често се случува да се расипе нешто на автомобилот, точно среде ноќ.
 • Ракавици и заштитен елек.
 • Тријаголник.
 • Прва помош.
 • Шише вода.
 • Ако одите на пат во зима, не заборавајте на ланците.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote