in

WTFWTF

ДОКТОРИТЕ ПРЕДУПРЕДУВААТ: Луѓето со тешки алергиски реакции да не ја примаат вакцината на Пфајзер!

Докторите и медицинските регулатори ги предупредија луѓето со тешки алергиски реакции да не ја примаат вакцината против Ковид-19 на Американската фармацевтска компанија Пфајзер. Тие соопштија дека таквите лица не треба да ја земаат вакцината поради мерки на претпазливост.

Ова предупредување доаѓа само неколку дена откако Британија започна да ги вакцинира своите граѓани, постари од 80 години. Двајца приматели на вакцината во Британија покажале алергиски реакции на вакцината на 8ми Декември. И покрај реакциите, лицата се во одлична здравствена состојба.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote