in

Англија стигна до уште една победа против Албанија!

Англија ја задржа својата победничка форма на почетокот на квалификациите за СП 2022, откако во рамките на второто коло ја порази и Албанија во Тирана со резултат од 0-2.

Албанија беше поголем предизвик од претходниот противник Сан Марино, но моќните Англичани покажаа зошто се една од најјаките екипи во Европа.

Првиот гол на натпреварот го постигна напаѓачот на Тотнем, Хари Кејн во 38та минута. Во второто полувреме, младата ѕвезда на Челси го постигна вториот гол, по одличната асистенција на Кејн и стави точка на натпреварот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote