in

Предвоен Bugatti на аукција – колекционерите спремаат милиони! [ВИДЕО]

Еден од највредните и најпосакуваните предвоени автомобили е секако Bugatti 57S од 1937 година.

Овој автомобил беше скриен од јавноста 50 години, сопственост на богат британски колекционер на олдтајмери. Претставен во аукциската куќа „Бонам“ во Лондон, предизвика големо внимание на јавноста, а се најде под „чеканот-аукција“ на 19 февруари. Експертите проценуваат дека цените варираат, но се согласуваат дека може да достигне цена помеѓу 5 и 7 милиони фунти.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote