in

Баерн подобар од Херта Берлин!

Во натпреварот во рамките на 20 коло на Бундеслигата се сретнаа екипите на актуелниот шампион Баерн Минхен и Херта Берлин. Како победник од дуелот излезе Баерн Минхен со минимален резултат од 0-1.

За минхенскиот клуб ова беше 15та победа оваа сезона и останува на првата позиција во германскиот шампионат со освоени 48 бодови. Избраниците на Флик славеа преку погодокот на Коман и сега има 10 бода повеќе од второпласираниот Лајпцинг.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote