in

Што?Што?

Искусниот Беговиќ – „Здравјето и благосостојбата на играчите се игнорираат подолго време!“

Голманот на Босна и Херцеговина, Асмир Беговиќ се огласи откако данскиот репрезентативец Кристијан Ериксен пропадна во мечот на Европското првенство.

Фудбалерот на Интер од Милано колабрираше во 43-та минута од мечот со Финска на стадионот „Паркен“ во Копенхаген, но благодарение на брзата интервенција на неговите соиграчи и лекарскиот тим, се избегна најлошото.

Искусниот играч за врска беше пренесен во болница во свесна состојба, а неговиот менаџер подоцна, цитирајќи го таткото на Ериксен, потврди дека фудбалерот е надвор од животна опасност и дека може да зборува.

„Туркањето се повеќе и повеќе натпревари за кратки временски периоди ќе доведе само до поголеми здравствени проблеми за играчите. Се надевам дека луѓето што ќе одлучат ќе го забележат тоа“, рече Беговиќ на Твитер.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote