in

Бенрахма официјално стана играч на Вест Хем

Вест Хем го потпиша алжирското крило Саид Бенрахма од Брентфорд во договор кој може да достигне 30 милиони фунти. Бенрахма, 25, се приклучи на Вест Хем на позајмица вредна 5 милиони фунти, но Чекичарите мораат да го откупат на крајот на неговата позајмица за дополнителни 20 милиони. Бонусите за трансферот можат да достигнат 5 милиони фунти.

„Ми се допаѓа играњето во промиер лигата секогаш сакав да играм овде. Едвај чекам да покажам што знам. Вест Хем е историски клуб и има одлични играчи.“ изјави Алжирецот. Бенрахма пристигна во Брентфорд од Францускиот Нице во трансфер вреден 3 милиони фунти пред две години.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote