in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Превкусни бисквити со суво грозје и цимет без брашно

Бисквити без брашно, подготвени за 20 минути.

Состојки:

  • 170 гр овесна каша
  • 3 пире од банани
  • 0,8 дл пире од јаболка
  • 60 гр суво грозје
  • 60 мл бадемово млеко
  • 1 лажичка екстракт од ванила
  • 1 лажичка цимет

Подготовка:

Загрејте ја рерната на 175 степени.

Во сад ставете овесна каша, банани, пире од јаболка, суво грозје, бадемово млеко, екстракт од ванила и цимет и мешајте додека не добиете хомогена смеса.

Ставете ја количината смеса што се вклопува во лажицата на хартија за печење и така сè додека не ја потрошите целата смеса.

Печете ги бисквитите додека не поруменат, околу 20 минути.

Пријатно!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote