in

Бонучи против натпреварот со Шпанија: Ова беше најтешкиот натпревар во којшто сум играл

Италијанскиот дефанзивец Леонардо Бонучи призна дека полуфиналниот натпревар против Шпанија беше најтежок натпревар во неговата кариера.

Италиај ја победи Шпанија на пенали и си резервираше место во финалето на Еуро 2020. Откако Азурите се пласираа во финалната фаза, Бонучи изјави дека е горд на неговите соиграчи и зрачеше со самодоверба.

„Ова е најтешкиот натпревар во мојата кариера. Им честитам на Шпанците за прикажаната игра, но Италија покажа срце, детерминација и знаење со кое може да се носо во тешките моменти како што беше пенал лотаријата“ изјави Бонучи по натпреварот.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote