in

Новиот „бразилски“ сој на коронавирусот забележан во Велика Британија!

Бразилската варијанта на коронавирусот, која најпрвин беше забележана во градот Манаус, сега е откриена и во Обединетото Кралство, изјавија од министерството за здравство. Властите изјавија дека во Англија вчера биле забележани три случаи од новиот сој на вирусот.

Два од нив имале блиски контакти кои патувале во Бразил, додека останатиот не е поврзан со нив. Шкотската влада потврди уште 3 случаи, кои не се поврзани со англиските, од новиот вид на коронавирус.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote