in

Велика Британија ја санкционира Кина поради злоупотреба врз Ујгурите!

Велика Британија декларираше нови санкции кон Кина поради злоупотреба на ујгурскиот народ кој живее на територијата на државата. Државата ги злоупотребуваше Ујгурите со години, но сега оваа злоупотреба ги надминува сите граници. Тоа го сврте вниманието на многу светски сили.

Сенцкиите на Британија се сочинуваат од замрзнување на трансакциите на луѓето кој стојат зад целото движење на злоупотребата, забрана за патување во земјата како и одредена забрана на некои производи.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote