in

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Најбрзата и најефикасната диета направена досега: Изгубете 3 килограми за 3 дена! (Мени)

Ако сакате да изгубите неколку килограми за краток временски период, оваа диета е за вас.

Оваа диета е совршена за оние кои се подготвени за краток веменски период да бидат на прилично нискокалорична диета со цел да се ослободат од вишокот килограми.

По овие 3 дена, ќе исфрлите голем дел на течности од телото и ќе започнете со процесот на разградување на масните наслаги. Ќе забележите најголема промена во стомакот и ќе бидете подготвени да скокнете во омилениот фустан.

Прв ден

Појадок:
Црно кафе или чај (малку засладено)
1/2 грејпфрут
1 парче тост леб
1 супена лажица путер од кикиритки

Ручек:
1/2 шоља туна
1 кришка тост
кафе или чај (малку засладено)

Вечера
100 грама варено не многу масно месо (било кое)
1 шоља варена боранија
1 шоља морков
1 шоља сладолед или крем од ванила
1 јаболка средна големина
кафе или чај (малку засладена) или вода

Втор ден :

Појадок:
Црно кафе или чај (малку засладено)
1 варено јајце
1 парче тост леб
1 банана

Ручек:
1 шоља немасно сирење
1 кришка тост леб
кафе или чај (малку засладено) или вода

Вечера:
2 виршли
1/2 шоља моркови
1 шоља сладолед или крем од ванила
Кафе или чај (малку засладен) или вода

Трет ден

Појадок:
Црно кафе или чај (малку засладено)
50 грама сирење
1 кришка тост леб
1 јаболка

Ручек:
1 тврдо варено јајце
1 кришка тост леб
кафе или чај (малку засладено)

Вечера:
1 шоља туна
1 шоља морков
1 шоља карфиол
1 шоља сезонско овошје
1/2 шоља сладолед од ванила
кафе или шај (малку засладено)

Како што веќе напоменавме, оваа диета не влегува во редот на здравите диети, но од друга страна носи брзи резултати. Ќе ви помогне брзо да намалите некој килограм. Исто така оваа диета препорачливо е да ја применуваат само здрави луќе и да се придружуваат на неа колку што и самото нејзино име кажува 3 ДЕНА!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote