in

Директорот на AT&T признава: Tenet не испадна како што планиравме

Извршниот директор на компанијата која е под власништво на WarnerMedia – AT&T, призна дека перформансот на Tenet на бокс-офисот беше далеку од идеалниот. „Можам да кажам дека Tenet Не испадна како што планиравме“ изјави John Stankey CEO во AT&T.

„Среќен сум што го направивме. Мислам дека екипата беше неверојатно креативна и научивме неколку работи за тоа што можеме да направиме. Доколку филмот дебитираше во нормални услови мислам дека ситуацијата ќе беше поинаква. Но тоа останува на „можеби“. Ќе се обидеме да направиме се што можеме за филмот да го достигне она ниво кое го очекувавме.“ изјави John.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote