in

Челзи подобар од градскиот ривал Тотенхем!

Во рамките на 22 коло во Премиер Лигата се сретнаа екипите од западен Лондон, Челзи и Тотенхем. Радоста им припадна на избраниците на Томас Тухел, откако поведоа во првото полувреме и резултатот остана непроменет до самиот крај на натпреварот.

Единствениот погодок во дуелот го постигна Италијанецот Жоржињо од белата точка. Пеналот го изнуди Тимо Вернер по аматерската реакција на Ерик Дајер во сопствениот шеснаесетник. Со оваа победа Челзи се искачи на шестата позиција, додека Тотенхем падна на осмата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote