in

Челзи се намачи на гостувањето во Фулам!

Избраниците на Френк Лампард, се намачија да го победат својот градски ривал Фулам со минимален резултат со 1-0. Доминацијата на Сините беше очигледна, но бункерот на Фулам успеваше се до 79 минута.

Мејсон Маунт, во доцнешниот дел од натпреварот успеа да ја смести одбиената допка во мрежата на Ареола и им ги донесе посакуваните 3 поени на тимот од Лондон. Фулам одигра цело второ полувреме без еден играч, поради црвен картон.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote