in

Мечка гризна жена додека користела полски тоалет!

Се појави црна мечка на Алјаска и нападна жена на езерото Чилкат, додека таа користела полски тоалет.

Таа била ранета од каснување и канџи на животни.

Биологот од Алјаска Карл Кох претпоставува дека станува збор за црна мечка заснована врз фотографии од траги што ги видел и сведоштва на други луѓе кои живеат во близина и кои претходните денови испратиле фотографија од мечка на нивниот имот.

„Шерон Стивенс е единствената личност во светот што некогаш и се случило ова“, рече Кох.

За Шерон Стивенс се вели дека скокнала и врескала откако го почувствувала гризот додека го користела тоалетот, а откако го слушнал крикот, нејзиниот брат отишол да види што се случило да ја види главата на мечката.

Таа го поминуваше викендот покрај езерото со нејзиниот брат Ерик и неговата девојка кога се случи инцидентот.

Следното утро, тие наоколу пронајдоа траги од мечки.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote