in

Што?Што?

Црногорската влада продава едно од двете возила Maybach, со почеток од неверојатни 457.000 евра!

Министерството за финансии и социјална работа на Црна Гора објави покана за учество на јавен тендер за продажба на владин автомобил Mercedes-Benz, модел „Maybach S-650“.

Почетната цена на возилото е 456.933 евра, а продажбата ќе се изврши на 23 јули во Будва, преку јавно наддавање.

Министерот за финансии и социјална помош Милојко Спајиќ рече дека секое евро е важно во годината на социјална правда и додаде дека „отпадот е готов“ и дека парите од продажбата ќе одат за социјално загрозените.

Право на учество на јавното наддавање имаат сите лица кои плаќаат депозит во износ од пет проценти од почетната цена, односно околу 22,850 евра.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote