in ,

СлаткоСлатко

Дали принцот Хари е во неволја кога ќе пристигне во Велика Британија?

Принцот Хари наскоро треба да дојде во Велика Британија, но тоа дополнително ги комплицира нивните затегнати односи.

 

Принцот Хари последен пат беше во Велика Британија за да го посети својот татко откако дозна за неговата дијагноза и помина само 24 часа во неговата родна земја.

Овој пат Хари доаѓа од различни причини. Официјално е потврдено дека принцот ќе присуствува на службата за благодарност што ќе се одржи на 8 мај во катедралата Свети Павле по повод 10-годишнината од Игрите Invictus, кои тој ги основаше во 2014 година.

Принцот Хари и Меган Маркл планираат да го прекршат кралскиот протокол
Принцот Хари пристигнува во Лондон, но неговиот татко не сака да го види?
Дополнителен проблем се создава бидејќи тој датум се поклопува со датумот на прославата во Кралската градина, организирана од Бакингемската палата, а списокот на гости се уште не е познат.

„Фондацијата Invictus Games ќе прослави 10 години постоење и спасување животи со служба на благодарноста во катедралата Свети Павле на 8 мај. Ќе ни се придружат нашиот патрон принцот Хари, војводата од Сасекс, актерот Демијан Луис и членовите на глобалниот Invictus заедницата да го одбележи овој повод“, се вели во официјалниот профил на фондацијата.

Останува да видиме дали Хари ќе биде поканет на семејната прослава, но и дали ќе се согласи да дојде.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote