in

Дали знаете за што служат пластични додатоци на сушарите за облека? Тие се неверојатно корисни, но тоа никој не го знае

Веднаш ги фрламе, а не знаеме дека се толку многу практични..

Не секогаш, но често се случува кога купуваме сушара, да добиеме и мали пластични делови, за кои никогаш не разбираме за што служат. Не е невообичаено да се мисли дека тие се „вишок“, како што е случајот со завртките што остануваат по составувањето на плакарот, па затоа ги фрламе …

И кога би знаеле за што служат, никогаш не би се откажале од нив … На една страница на Фејсбук посветена на трикови во домот, една жена објави фотографија од своите свежо измиени алишта како висат на сушара, и ги праша другите корисници на оваа мрежа дали знаат за што служи пластиката, додатокот што го добиваат со оваа справа.

Само неколкумина одговорија веднаш и рекоа дека знаат за што станува збор и за што служи додатокот, додека огромното мнозинство изјави дека тој дел веднаш го фрлиле …

Додатоците се всушност наменети за пружење на мали алишта, како што се чорапи и долна облека, што е исклучително корисно, бидејќи заштедува простор, а вие не мора да користите штипки.

Ако ви е сега жал што сушарата не го доби овој додаток од пластиката, не грижете се – може да се купи одделно во голем број продавници!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote