in

ДЕДО МРАЗ СЕ ВАКЦИНИРАШЕ! НЕ СЕ ГРИЖИТЕ ЗА ИСПОРАКАТА НА ПОДАРОЦИТЕ! [ВИДЕО]

Децата ширум светот не треба да се грижат за достава на Божиќни подароци додека беснее пандемијата на коронавирусите, изјави главниот американски епидемиолог, д-р Ентони Фаучи.

Фауци на шега му кажа на загриженото момче кое праша како Дедо Мраз ќе ги достави подароците дека го вакцинирал Дедо Мраз.

„Се грижев за вас поради тоа, бидејќи бев загрижен дека ќе бидете вознемирени“, рече д-р Фаучи за време на неговата посета на CNN.

Фаучи рече дека отишол на Северниот пол.

“Отидов таму и лично го вакцинирав Дедо Мраз. Му го измерив нивото на имунитет и тој е подготвен да оди. Може да оди по оџакот. Може да остави подароци, да замине и нема за што да се грижите. Дедо Мраз може оди “, рече Фаучи.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote