in

Disneyland се отвора на 1ви Април!

Дизниленд и другите забавни паркови и стадиони во американската држава Калифорнија ќе можат да примаат посетители од следниот месец врз основа на усвоените планови на локалната самоуправа за ублажување на некои ограничувања.

Калифорнискиот секретар за здравство најави дека спортските објекти и објектите за забава на отворено ќе имаат дозвола да започнат со работа со ограничено и претходно резервирано присуство на посетители од 1 април.

Според новите правила, резервациите ќе бидат ограничени на жителите од областа, а храната за затворени простории ќе биде забранета во рамките на комплексите за забава.

Калифорнија бележи постојан пад на бројот на нови случаи на коронавируси од средината на јануари, а досега се пријавени повеќе од 53.000 смртни случаи поврзани со ковиди-19 во земјата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote