in

#COVID-19МАКЕДОНИЈА НОВИ 175 СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС! БРОЈОТ НА ПОЧИНАТИ Е 7!

Во последните 24 часа се направени 1.733 тестирања, а регистрирани се 175 нови случаи на ковид-19 во:
-Скопје 90
-Кавадарци 15
-Тетово 11
-Куманово 7
-Охрид 6
-Кратово 6
-Дебар 5
-Гостивар 4
-Прилеп 4
-Струмица 4
-Ресен 4
-Велес 3
-Струга 3
-Битола 2
-Гевгелија 2
-Виница 2
-Штип 1
-Берово 1
-Кичево 1
-Неготино 1
-Делчево 1
-Крушево 1
-Свети Николе 1
Починати се 7 лица, 2 пациенти од Скопје (85 и 43г), и по еден од Охрид (83г), Штип (79г), Тетово (67г), Берово (80г) и Велес (74г). Сите 7 пациенти се починати во болнички услови.
Регистрирани се 365 оздравени пациенти од:
-Скопје 288
-Велес 10
-Прилеп 7
-Куманово 7
-Гостивар 7
-Штип 7
-Кочани 4
-Гевгелија 3
-Крива Паланка 3
-Виница 3
-Кратово 3
-Кичево 3
-Тетово 2
-Дебар 2
-Берово 2
-Богданци 2
-Пехчево 2
-Охрид 1
-Битола 1
-Кавадарци 1
-Ресен 1
-Радовиш 1
-Пробиштип 1
-Крушево 1
-Демир Хисар 1
-Македонски Брод 1
-Неготино 1
Досега во земјата се направени вкупно 456.341 тестирања на Ковид -19.
Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 92.693, бројката на оздравени пациенти е 81.681, на починати е 2.855, а бројот на активни случаи изнесува 8.157.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote