in

#ВАКЦИНАЦИЈАCOVID-19МАКЕДОНИЈА НОВИ 9.393 ВАКЦИНИРАНИ ЗА ЕДЕН ДЕН!

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата.
☑️Вкупно се аплицирани 686.788 дози вакцини, а ревакцинирани се 252.338 граѓани.
☑️Вчера вкупно се вакцинирале 9.393 граѓани.
☑️Прва доза вакцина вчера примиле 5.626 граѓани.
✅ 57% од населението над 70 години имаат примено барем една доза вакцина.
✅ 54% од населението над 65 години имаат примено барем една доза вакцина.
✅ 49% од населението над 60 години имаат примено барем една доза вакцина.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote