in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 10 МАРТ: Јарците се фокусираат на финансиите, Вагите флертуваат

ОВЕН

РАБОТА: Ако сте во приватна деловна активност, обидете се да избегнете појавување во јавност, бидејќи ќе оставите негативен впечаток.

ЉУБОВ: Ако сте во брак, бидете внимателни. Саканата личност има додворувач кој е доста упорен.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

БИК

РАБОТА: Работата продолжува без никакви тешкотии. Размислувате за нови деловни планови. Ве привлекува идејата за започнување приватен бизнис.

ЉУБОВ: Комуникацијата со сочувство е сè уште актуелна и интензивна. Се надевате дека другата страна конечно ќе направи потег во насока на врската.

ЗДРАВЈЕ: Стабилна.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Ако сте во приватна деловна активност, тоа е одличен ден за решавање на тужби и правни прашања воопшто.

ЉУБОВ: Емоционално сте преоптоварени. Чувствувате дека саканата личност е едноставно совршена и совршено ви одговара.

ЗДРАВЈЕ: Стабилна.

РАК

РАБОТА: Ве очекува проширување на бизнисот. Има повеќе работа од вообичаено, но успевате да регулирате сè на време.

ЉУБОВ: Ако сте во врска, размислувате за брак. Исто така, би се согласиле на вонбрачна заедница само ако тоа го предложи вашата сакана.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

ЛАВ

РАБОТА: Поради многу пречки не успевате да ги завршите деловните обврски. Поради ова имате недостаток на самодоверба.

ЉУБОВ: Уживате во таен флерт. Вие сте доволно внимателни никој да не го забележи вашиот огромен интерес за тајна љубов.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на вашето срце.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Поради деловни потешкотии, не успевате да ја завршите деловната обврска. Почнувате да се сомневате во сопствените квалитети.

ЉУБОВ: Брачниот другар се обидува да се опушти и да ве расположи. Тој смета дека премногу внимание посветувате на работата.

ЗДРАВЈЕ: Намалено расположение.

ВАГА

РАБОТА: Ако се занимавате со приватен бизнис, ве очекуваат проблеми, стагнација и незадоволство од деловната состојба.

ЉУБОВ: Уживате во флертувањето. Не сте подготвени да си признаете на себе дека вашите емоции функционирале и дека ве интересира подлабока врска.

ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Ситуацијата е стабилна и нема промени. Сè е точно како што ви одговара, односно сè е под ваша контрола.

ЉУБОВ: Целосно и се посветувате на вашата сакана. Ова е еден од подобрите периоди во вашиот живот.

ЗДРАВЈЕ: Стабилна.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Ако сте во приватна деловна активност, одличен ден е да воспоставите деловна комуникација со странци.

ЉУБОВ: Ако сте во брак, планирате пократко патување со сакана личност. Сакате да откриете нови работи со другата половина.

ЗДРАВЈЕ: Добро.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Ако сте во приватна деловна активност, задоволни сте од резултатите од вашата работа и сте фокусирани на подобрување на вашите финансии.

ЉУБОВ: Ако сте во врска, прилично сте срамежливи, додека другата половина е воздржана кога станува збор за покажување емоции.

ЗДРАВЈЕ: Лошо сте расположени.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Прилично сте демотивирани поради тешкотии на работа. Ви недостасува енергија и оптимизам потребни за справување со проблемите.

ЉУБОВ: Контактот со сочувство е интензивен. Се надевате дека дружењето нема да се сврти во насока на пријателство.

ЗДРАВЈЕ: Расположението опаѓа.

РИБИ

РАБОТА: Ако се занимавате со приватен бизнис, ве чека поголем успех и комуникација со претставници на медиумите.

ЉУБОВ: Се фокусирате на вашиот партнер. Тој е интелектуално ориентиран и ви треба неговото емотивно внимание.

ЗДРАВЈЕ: Стабилно

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote