in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 12 ЈАНУАРИ: Ве чека напорен ден на работа! Ракот ја продолжува деловната доминација, Лавот е успешен во приватните работи, Јарецот е задоволен од развојот на ситуацијата

Овен

Работа: Многу просечен работен ден е пред типичните Овни, така што тие завршуваат со поставените обврски во нешто побавен ритам.

Љубов: Ве очекува просечен ден кога се работи за љубовни настани, што не значи дека треба да бидете пасивни.

Здравје: Можни стомачни проблеми.

 

Бик

Работа: Биковите ги очекува многу добар работен ден, за да ги завршат започнатите обврски на професионален и одговорен начин. Можна е и нова деловна понуда од некој со кој претходно сте соработувале.

Љубов: Не е добар ден за цртање на некои теми од минатото, обидете се да ги решите сите несогласувања со саканата личност на компромисен начин.

Здравје: Одлично.

 

Близнаци

Работа: Зголемен обем на работа ги очекува повеќето типични Близнаци оваа среда. Обидете се да не се преоптоварувате и почнете да спроведувате според вашите приоритети.

Љубов: Поради зафатеноста со деловните обврски, но и вашата блага немотивираност, љубовните настани денес би можеле да бидат во втор план.

Здравје: Проблеми со дишните патишта.

 

Рак

Работа: На Раковите им претстои многу добар почеток, навреме да ги завршат сите деловни обврски без многу форсирање и во ритам кој им одговара.

Љубов: Во љубовниот авион би можеле да очекувате убав ден, каде би можеле да очекувате барем едно пријатно изненадување.

Здравје: Пазете се од настинки.

 

Лав

Работа: Обврската е многу, а динамиката е малку побавна, тоа е сценариото што ги очекува Лавовите во бизнис планот. Исто така, обидете се да избегнете недоразбирања со луѓе со авторитет.

Љубов: Ви претстои многу поволен ден доколку сте решиле да реализирате некои од вашите љубовни идеи. Само напред.

Здравје: Многу добро.

 

Девица

Работа: Многу работа, особено поврзана со сферата на комуникацијата и организацијата, ги чека најтипичните Девици, каде од вас се очекува да ги засукате ракавите и да тргнете напред со полна брзина.

Љубов: Забавувајте се со сопствените приоритети и реално погледнете ја моменталната љубовна ситуација, каде сигурно е дека треба да ги преземете почетните чекори кон подобрување на врската.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

 

Вага

Работа: Вашиот фокус треба да биде на завршување на заостанатите долгови кои се дел од претходен деловен план и да избегнете потенцијални компликации.

Љубов: Постојат поволни аспекти да се спроведе барем една љубовна идеја, на обострано задоволство. Уживајте.

Здравје: Многу добро.

 

Шкорпија

Работа: Зголемен ангажман ги очекува повеќето Скорпии. Нема причина да се грижите и да брзате, затоа не дозволувајте другите да ве избрзуваат.

Љубов: Доколку сте задоволни од моменталната партнерска ситуација, нема причина за грижа, но доколку сакате да промените нешто, слушнете ја својата интуиција.

Здравје: Сосема солидно.

 

Стрелец

Работа: Иако се соочени со зголемен обем на обврски, Стрелците не треба да се растураат на повеќе страни, туку да ги поделат поставените обврски на фази.

Љубов: Ви претстои одличен ден за да се посветите искрено и со многу внимание на саканата личност. Уживајте.

Здравје: Чувствителност на грлото.

 

Јарец

Работа: Сè оди по свое, само добро организирајте се и не преоптоварувајте се со нереални деловни цели.

Љубов: Нема значителни промени во вашиот љубовен план во однос на вчерашниот ден. Сè треба да работи како што треба.

Здравје: Посветете доволно време за одмор.

 

Водолија

Работа: Иако ве очекуваат обврски од сите страни, нема причина да бидете нервозни, трпеливи и малку подобро да се организирате.

Љубов: Обидете се да избегнувате ситни тепачки и пукања, не вреди да трошите енергија на работи кои не се толку важни.

Здравје: Осцилации на крвниот притисок.

 

Риби

Работа: Потенцијалните несогласувања и несогласувања со деловните соработници во сегментот на организација и реализација на професионалните обврски ќе бараат од вас пофлексибилен пристап, а не нервоза.

Љубов: Не е лош ден за нови познанства, па би било убаво да се потрудите малку бидејќи никогаш не знаете на какво изненадување може да наидете.

Здравје: Лоша циркулација.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote