in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 12 МАРТ: Вагите се несигурни во врската, Рибите се посветени на партнерот

 

ОВЕН

РАБОТА: Ако водите приватен бизнис, не сте сигурни која одлука да ја донесете. Најдобро е да слушате интуицијaта.

ЉУБОВ: Уживате во тајна љубов. Тоа е област за која сте целосно посветени и во тоа уживате максимално.

ЗДРАВЈЕ: Пазете се од повреди.

 

 

БИК

РАБОТА: Имате одлична соработка со колегите. Пукате високо, па очекувајте малку поголем деловен успех.

ЉУБОВ: Саканата личност треба да биде што е можно повеќе со вас или барем да има интензивна комуникација со вас.

ЗДРАВЈЕ: Стабилно

 

 

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Бизнисот тече нормално. Ве чека ненадеен трошок во кој несовесно ќе истрошите повеќе отколку што очекувавте.

ЉУБОВ: Вие сте заљубени и посветени на саканата личност. Премногу сте приврзани за вашиот партнер и за сè го задоволувате.

ЗДРАВЈЕ: Можни се повреди.

 

 

РАК

РАБОТА: Фокусирани сте на комуникација, преписка и состаноци со колегите. Одличен ден за правење планови и договори.

ЉУБОВ: Не покажувате доволно интерес за партнерот. Затоа му се допаѓа опционален флерт за кој не знаете ништо.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

 

 

ЛАВ

РАБОТА: Соработката со странски соработници е одлична и очекувате да трае подолг временски период.

ЉУБОВ: Одржувате постојана комуникација со симпатијата, но сепак не ги покажува отворено неговите намери.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со притисокот.

 

 

ДЕВИЦА

РАБОТА: Неопходно е да бидете во постојана комуникација со соработниците. Имате впечаток дека поради тоа трпат и вашите обврски.

ЉУБОВ: Брачен другар има изразена потреба од љубов. Ве задоволува со внимание, посветува време за вас и тоа многу ви се допаѓа.

ЗДРАВЈЕ: Коските се чувствителни.

 

 

ВАГА

РАБОТА: Вие сте максимално фокусирани на деловните обврски. Сè оди глатко. Уживате да бидете опуштена работна атмосфера.

ЉУБОВ: Имате доза несигурност кога станува збор за врска. Не сте сигурни дали вашиот официјален партнер е вистинскиот за врска.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

 

 

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Бизнисот тече нормално. Ќе има помала напнатост во контакт со странски партнери.

ЉУБОВ: Емоциите ви се силни. Токму поради нив се чувствувате живи. Задоволни сте и посветени на саканата личност.

ЗДРАВЈЕ: Бидете внимателни во сообраќајот. Коските се чувствителни.

 

 

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Уживате во деловни обврски. Нема предизвици кога станува збор за работата. Сè напредува во најдобар ред.

ЉУБОВ: Уживате максимално во таен флерт на работа. Не забележувате дека вашите емоции се сè поизразени.

ЗДРАВЈЕ: Солидно.

 

 

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Ве чека зголемен обем на работа. Ќе се обидете да направите некои обврски брзо, но ќе се појават грешки.

ЉУБОВ: Љубовта е на прво место. Се посветувате целосно на вашата сакана. Многу сте романтични.

ЗДРАВЈЕ: Минлива нервоза.

 

 

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Комуникацијата не е вашата силна страна. Ова предизвикува недоразбирање и иритација.

ЉУБОВ: Си признавате на себе си дека сакате емоционална личност која официјално ви е пријател и дека сакате повеќе од пријателство.

ЗДРАВЈЕ: Дигестивниот тракт е чувствителен.

 

 

РИБИ

РАБОТА: Некои работи ги криете на работа затоа што не се целосно дефинирани. Може да биде или деловни планови или деловни состаноци.

ЉУБОВ: Посветени сте на партнерот. Потребна ви е неговата поддршка, разбирање и љубов.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote