in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 13 НОЕМВРИ: Гледајте напред и чекорете кон иднината! Вагата уморна, Лавот среќен, Девицата тврдоглава, Бикот задоволен

ОВЕН

Добро ви оди во работата. Задоволни сте од резултатите што ги постигнувате во оваа област. Саканиот ќе покаже дека е подготвен максимално да се посвети на вас и вашите потреби. Можна е минлива слабост.

БИК

Ве очекува фаза во која ќе имате мали деловни промени. Подготвени сте да го промените она што не ви одговара. Ве очекува мирен ден во врска со саканата личност. Знаеш дека можеш да сметаш на неа. Зголемете го внесот на витамини.

БЛИЗНАЦИ

Денес е денот кога ќе бидете задоволни од деловната ситуација. Ве очекува поволен период. Можно е да имате интересно познанство кое ќе ве доведе до нова врска. Одлично здравје.

РАК

Имате можност да ја подобрите вашата заработка. Ќе бидете задоволни од деловните околности. Личноста која ви се допаѓа ќе стане малку поинаква кон вас. Чувствувате дека има интерес и од нејзина страна. Мали проблеми со грлото.

ЛАВ

Доколку го чекате вистинскиот момент за да започнете приватен бизнис, подгответе се бидејќи тој доаѓа наскоро. На љубовно поле можете да очекувате позитивен развој. Личноста која ви се допаѓа ќе ви пријде. Консултирајте се со лекар.

ДЕВИЦА

Нема да можете да ги реализирате сите планови што ги имате за работата. Можно е да има сопирачки кои се надвор од ваша контрола. Ако има проблем со саканата личност, разговарајте искрено за се. Треба да посветите повеќе внимание на вашето здравје.

ВАГА

Генерално добро се снаоѓате на работа. Задоволни сте од резултатите што ги постигнувате на ова поле. Саканата личност ќе покаже дека има силни чувства кон вас и дека сака посериозна врска. Здравјето ви е одлично.

ШКОРПИЈА

Иако имате проблеми на работното поле, нема така лесно да се откажете. Подготвени сте да се справите со компликации. Можеби ви се допаѓа личност со која имате недефиниран однос. Здравјето е солидно.

СТРЕЛЕЦ

Доколку сакавте да напредувате на работа, ќе ви се даде можност да го направите тоа во наредниот период. Иако емоциите меѓу вас и партнерот се силни, има и многу тврдоглавост па сте склони кон несогласувања. Проблеми со видот.

ЈАРЕЦ

Денес сте особено уморни и немате доволно мотивација за работа. Можно е и основните обврски да ви паднат некако тешко. Дојдовте до конфликтна ситуација во односите со партнерот. Вашите синуси се чувствителни денес.

ВОДОЛИЈА

Загрижени сте за вашата финансиска состојба и планирате да се посветите на барање дополнителна работа. Иако мислевте дека ќе се омажите и ќе имате врска со сегашниот партнер, сфативте дека тоа не е така. Проверете ја тироидната жлезда.

РИБИ

Денес нема да ви биде лесно да ги реализирате сите ваши планови. Важно е да покажете доволно трпение. Со ладни глави размислете дали ќе останете во емотивна врска или не. Се препорачува повеќе сон.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote