in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 16 ЈУЛИ: Ги очекува голема авантура која долго ќе ја паметат, додека Лавот копнее по љубов Вагите ги мачат итни задачи, Стрелецот е задоволен од постигнатото, Девицата ужива во животот

Овен

Работа: Се што треба да направите во овој прв ден од викендот е да се посветите на рекреација и релаксација. Уживајте, но бидете умерени во трошењето.

Љубов: Се подразбира дека ја вклучувате вашата сакана во рекреативни активности и опуштени настани. Можеби планирате заеднички одмор или кратко патување.

Здравје: Бидете умерени во се.

Бик

Работа: Конечно, на Биковите им претстои мирен и опуштен ден. Уживајте во заслужениот одмор и се што ве прави среќни.

Љубов: Денот може да ви го разубави саканата личност со некој ненадеен знак на внимание. Спротистави.

Здравје: Одлично.

Близнаци

Работа: Ќе се олесните во секоја смисла ако се посветите на некоја рекреација. Организирајте екскурзија, останете во природа, ќе ви се допадне.

Љубов: Можноста да флертувате и лежерно да разговарате со личност која веќе некое време ви испраќа позитивни вибрации треба, ако ништо друго, да ве опушти и расположи што е можно повеќе.

Здравје: Пазете се од вирусни инфекции.

Рак

Работа: Денеска би можеле успешно да завршите некои важни деловни обврски. Оставете доволно време за да уживате во вашиот одмор.

Љубов: Преземете иницијатива и презентирајте му на саканата личност предлог за бегство од секојдневието. Бидете иницијатор на позитивни настани.

Здравје: Одлично.

Лав

Работа: Имате многу добри бизнис идеи кои треба детално да се разработат. Исто така, можно е да се здружите со некој од вашите пријатели и да започнете сосема нов бизнис. Договор е на хоризонтот.

Љубов: Искористете го денот за дружење со пријателите, ќе уживате во поширок круг на луѓе и опуштена атмосфера.

Здравје: Одлично.

Девица

Работа: На повеќето Девици им претстои опуштен и мирен ден. Користете го правилно за да ги полните вашите батерии за следниот работен период.

Љубов: Целата енергија треба да биде насочена кон љубовта, плановите за иднината и подигање на квалитетот на постоечките партнерски односи на повисоко ниво.

Здравје: Одлично.

Вага

Работа: Оваа сабота на Вагите би можеле да им пречат некои итни деловни обврски, кои секако нема да ве возбудат.

Љубов: Може да очекувате изрази на незадоволство од другата страна која ќе се чувствува малку запоставено.

Здравје: Чувствителност на уринарниот тракт.

Шкорпија

Работа: Работете на себе, подобрете ги знаењата и вештините, тие би можеле да бидат многу корисни во некој од следните деловни циклуси.

Љубов: Променете го воспоставеното секојдневие и обидете се заедничките моменти да ги направите поинтересни. Бидете имагинативни.

Здравје: Чувствителност на респираторниот систем.

Стрелец

Работа: Иако е првиот ден од викендот, некои ненадејни обврски би можеле да ви ги уништат плановите. Можна е и пократка рута.

Љубов: Нервозата и напнатоста не треба да ја пренесувате во љубовната сфера. Обидете се да се опуштите и да не размислувате премногу.

Здравје: Можни проблеми со варењето. Внимавајте на исхраната.

Јарец

Работа: Еве го денот кога Јарците би можеле да се одморат од обврските, се разбира ако е можно и да уживаат во некоја рекреативна активност.

Љубов: Може да очекувате убав фидбек од личност која веќе некое време е ваша љубовница. Можна покана за дружење, состанок, се зависи од вас.

Здравје: Чувствителност на грлото.

Водолија

Работа: Денот што претстои носи многу активности. Важно е само да не се изгубите во многу правци, туку да почнете според вашите приоритети.

Љубов: Поволните астролошки аспекти ќе ве придружуваат во текот на денот, особено ако имате намера да уживате во заедничките моменти со саканата личност.

Здравје: Можни стомачни проблеми, внимавајте на исхраната.

Риби

Работа: Повеќето Риби би можеле да се занимаваат со сумирање на резултати и нови деловни планови. Некои од вашите предлози би можеле да бидат изненадувачки добро примени во деловното опкружување.

Љубов: Предложете му патување, пократко патување на вашата сакана, тие ќе уживаат во движење.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote