in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 21 ЈАНУАРИ: Грижете се за вашето здравје! Овенот нема сила, Близнаците се караат со партнерката, Девицата за да и внимава на исхраната

Овен

Пред вас е мирен ден и одамна не сте го почувствувале ова темпо. Порано постојано брзавте и ништо не успевавте да завршите, од кога сте болни успоривте и се обидувате полека да завршите еден по еден. Немате доволно сила за секојдневните активности, зголемете го внесот на витамини и минерали.

Бик

Некои колеги се обидуваат да ве нервираат од ден на ден, не дозволувајте си го тоа, особено ако знаете која е нивната цел. Мудроста не е важна само во работата туку и во љубовта, на проблемот му пристапувате свесно и рационално и не дозволувате да ја изгубите контролата над мислите.

Близнаци

Ако денес се расправате со деловен партнер, не сте виновни. Бидете смирени како и секогаш и не им давајте шанса на другите да ве нервираат. Внимавајте што му зборувате на саканата личност, само една погрешна изјава може да доведе до погрешно толкување и дискусијата е неизбежна.

Рак

Ако деловниот партнер ве убеди да направите нешто што е надвор од вашите деловни способности, тоа треба да ви биде предупредување да не го правите она што не смеете да го правите. Емотивно сте неисполнети, но не е така лесно да оставите сè и да запознаете нова личност толку брзо. Ќе треба добро да размислите пред да донесете конечна одлука.

Лав

Сè уште немате влијание врз колегите да им кажете што да прават, но се надевате дека денес некои конфликти ќе бидат решени порано и дека конечно ќе ги закажете деловните активности на вистински начин. Така секој ќе знае што да прави. Никој не го разбира вашето општество и вашите идеи, можеби навистина имате проблем како што секогаш се сомневавте.

Девица

Се чувствувате исцрпено бидејќи работното време ви е од утро до вечер, но немате на кого да се жалите, ќе ве советуваат да ја смените работата и тоа во моментов не можете да го направите. Јадете доволно здрава храна за да можете да ги исполните сите обврски во текот на денот.

Вага

Долго чекате одговор за моменталната ситуација на работа и полека ја губите надежта дека претпоставените дури и ќе се справат со вашиот проблем. Ако не можете да најдете заеднички јазик со саканата личност и немате заеднички цели, сите ваши планови ќе пропаднат.

Шкорпија

Не се навредувајте ако ја пропуштивте можноста да напредувате на работа, којзнае зошто е добро, ќе имате повеќе шанси во иднина. Се прават планови кои треба да се реализираат, а вие и вашиот партнер досега не сте исполниле ниту еден план.

Стрелец

Ако првиот впечаток за деловниот партнер е позитивен, тоа не значи дека е реален. Обидете се добро да оцените некого пред да одлучите каква личност е тој. Има симпатии меѓу вас и вашите познаници, но не постои начин да се склопат коцките за да се запознаете и малку подобро да се зближите.

Јарец

Не го одбивајте предлогот на колега за соработка само затоа што не се вклопува во вашиот стил досега. Понекогаш треба да се прилагодите на пазарните услови и денес е идеална можност за тоа. Не сте „кликнале“ со партнерот за некои заеднички цели и сега тоа ви отскокнува од глава, морате да прифатите некои работи кои не се во ваша корист.

Водолија

Нема време за експериментирање на бизнис планот, досега сте примениле една тактика и се покажала како успешна, сепак држете се до тој метод. Сакате флертувањето да ве однесе во нова авантура, некои нови емоции, но бидете реални со вашите очекувања за да не се разочарате.

Риби

Изјавите од соработниците нема да ви се допаднат, но кога ќе размислите, можеби се во право, вие во последно време не сте го дале максимумот и тоа треба да го промените. Успехот во љубовта не е еднаков на среќата во љубовта. Ако сте имале многу врски, не значи дека сте биле среќни и исполнети во нив.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote