in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 21 ОКТОМВРИ: Научете како да заштедите пари! Јарецот има проблеми со финансиите, Рибите никогаш немаат доволно пари, Водолиите се мачат со работата

ОВЕН

Немате доволно доверба во личноста со која соработувате . Имате нови можности да ја смените работата. Посветени сте на партнерот и нема индикации дека ќе имате какви било проблеми со него. Грижете се за циркулацијата.

БИК

Добивате значително подобрување во финансиите. Ве очекува период во кој ќе имате нови деловни понуди и можности. Ако сте имале какви било проблеми со yубомора, тие продолжуваат. Имате многу енергија во себе!

БЛИЗНАЦИ

Може да ја добиете потребната помош. Ќе имате поддршка од личност која ќе покаже значителен интерес за вашата деловна благосостојба. Можете да очекувате почеток на сериозна врска. Генерално се чувствувате добро.

РАК

Можете да очекувате среќата да ви се насмевне и лесно да ги решите деловните проблеми. Ново познанство ви доаѓа наскоро. Ви претстои поволен период во кој ќе најдете емотивна среќа. Грижете се за своето срце.

ЛАВ

Можно е да не сте задоволни од ситуацијата во која се наоѓате на ова поле и многу работи да ве оптоваруваат. Пред вас е многу поволен ден на емоции. Со саканата личност имате се што ви треба. Чувствителни очи.

ДЕВИЦА

Не е премногу поволен ден кога станува збор за вашето поле на работа. Може да очекувате помали компликации. Време е да се соочите со грешките што сте ги направиле. Посветете се повеќе на личноста за која се грижите. Проблеми со стомакот.

ВАГА

Подготвени сте за важни чекори на полето на работата. Пред вас е период на нови предизвици. Ве очекува добра атмосфера во која ќе запознаете нова личност. Подготвени сте да влезете во изборен флерт. Грижете се за синусите.

ШКОРПИЈА

Максимално сте посветени на вашата работа. Ве очекува период во кој ќе бидете фокусирани на вашите планови и цели. Ако ви се допаѓа поповлечена личност, се двоумите во врска со него. Внимавајте на тироидната жлезда.

СТРЕЛЕЦ

Можно е денес да сте без енергија и да немате доволно мотивација да се посветите на вашата работа. Почнавте да размислувате за раскинување. Пред вас е период што може да ви донесе дистанца од партнерот. Психосоматски нарушувања.

ЈАРЕЦ

Ќе ви треба малку повеќе време за да ги решите деловните проблеми. Многу од тоа ти пречи. Можно е некој близок да покаже дека сака повеќе од вас, но вие не сте подготвени за тоа во моментов. Препорачливо е да посетите лекар.

ВОДОЛИЈА

Финансиите ви се нестабилни. Деловната ситуација се менува и работите не се одвиваат онака како што сте планирале и очекувале. Сакате сериозен разговор со партнерот за заедничка иднина. Мали проблеми со уринарниот тракт.

РИБИ

Се препорачува да бидете повнимателни со вашите пари. Следниот период може да ви донесе финансиски проблеми. Ситуацијата со саканата личност може да биде комплицирана на некој начин. Ќе уживате во вежбите за дишење.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote