in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 23 МАЈ: Ден полн со емоции и страсти! Овните ќе имаат можност да напредуваат на работа, Раковите треба да водат сметка за исхраната, Стрелците ќе имаат интересно познанство, една личност особено ќе ги заинтересира

ОВЕН

 

РАБОТА: Можно е да испланирате некои промени кога станува збор за вашето поле на работа. Може да очекувате дека наскоро ќе ви биде дадена можност за друга работа.

ЉУБОВ: Отворено покажете му на вашиот партнер како се чувствувате ако сакате некои работи да се променат меѓу вас. Нема причина да чувате нешто за себе и да чекате да погоди.

ЗДРАВЈЕ: Грижете се за забите. Редовно посетувајте стоматолог и не избегнувајте прегледи.

 

БИК

 

РАБОТА: Вие сте целосно посветени и сакате да напредувате на полето на работата. Иако е недела, вие сте многу вредни и давате се од себе да завршите некои работи.

ЉУБОВ: Не ви е тешко да преземете иницијатива во врска со сакана личност, важно е само да не се изгуби блискоста. Ако сте слободни, ви се допаѓа Стрелец.

ЗДРАВЈЕ: Вкочанетоста во пределот на вратот може да ве придружува во текот на денот. Вие би уживале во масажа.

 

БЛИЗНАЦИ

 

РАБОТА: Можно е да имате можност да обновите некоја деловна соработка од која претходно бевте задоволни. Исто така, ќе имате можност да ја зголемите заработката во наредниот период.

ЉУБОВ: Доаѓа личност со која ќе се создаде многу силна хемија и привлечност. Ако и покажете како се чувствувате, ќе биде многу лесно да остварите врска помеѓу вас двајца.

ЗДРАВЈЕ: Можно е да сакате да пиете малку повеќе течности, односно свежо исцедени сокови и вода.

 

РАК

 

РАБОТА: needе ви треба многу трпеливост за да можете да ги остварите сите ваши планови. Важно е да останете упорни и да не се откажувате од своите амбиции.

ЉУБОВ: Нека работите се случат спонтано, кога станува збор за зближување со личноста што ја сакате. Нема потреба да брзате или да присилувате нешто на ова поле.

ЗДРАВЈЕ: Намалете го внесувањето слатки. Треба да обрнете малку повеќе внимание на вашата исхрана.

 

ЛАВ

 

РАБОТА: Финансиската состојба постепено се подобрува и конечно имате вистинско чувство на олеснување заради тоа. Можете да уживате во оваа прекрасна недела во која нема да имате никакви обврски.

ЉУБОВ: Партнерот ви е верен, и максимално посветен на односот со вас. Уживате во вниманието што го добивате. Ако сте слободни во секој случај, флерт или контакт со Риби е можен.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со вртоглавица. Не избегнувајте редовни оброци.

 

ДЕВИЦА

 

РАБОТА: Важно е да научите грешки и да не ги повторувате. Покажете им на себе и на другите дека сте подготвени да напредувате. Имате можност да докажете колку сте способни.

ЉУБОВ: Иако не излезе сè како што посакувавте, односот со саканата личност сепак не е лош. Може да направите посериозни планови за во иднина и да се зближите уште повеќе.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро. Нема индикации за какви било проблеми на ова поле.

 

ВАГА

 

РАБОТА: Успеавте да решите проблем што го имавте во бизнисот и горд сте на себе за тоа. Можете да очекувате дека остатокот од тимот ќе биде горд на вас.

ЉУБОВ: Треба отворено да покажете емоции кон партнерот. Можеби ќе го збуни малку. Дајте му малку време да ви покаже како се чувствува.

ЗДРАВЈЕ: Можни се мали проблеми со стапалата, затоа бидете повнимателни за време на физичката активност.

 

ШКОРПИЈА

 

РАБОТА: Ве чека тивка недела во која нема да имате важни промени во полето на работата или какви било нови случувања. Можно е да подготвувате некои тактики за преговори.

ЉУБОВ: Ви се допаѓа вниманието што го добивате од личноста која ви се додворува, но можно е да не ве интересира навистина. Наскоро пристигнува нова приказна, најверојатно со Близнаците.

ЗДРАВЈЕ: Посетете лекар на преглед. Во принцип, не треба да има поголеми проблеми.

 

СТРЕЛЕЦ

 

РАБОТА: Се ослободивте од финансиските тешкотии и сега сè ви е многу полесно. Вие сте задоволни со подобрувањето што го направивте. Може да очекувате продолжување на позитивната атмосфера.

ЉУБОВ: Ве очекува интересна средба со личност со која имате многу силна хемија. Ако станува збор за Рак или Бик, постојат големи шанси за посериозна врска.

ЗДРАВЈЕ: Треба да пиете повеќе течности. Не дозволувајте вашето тело да дехидрира.

 

ЈАРЕЦ

 

РАБОТА: Вие сте многу независни и нема да дозволите никој да влијае врз вашите деловни одлуки. Важно е за вас да постигнете сè точно како што сте замислиле.

ЉУБОВ: Комуникацијата со саканата личност од ден на ден станува се подобра. Иако имавте некои недоразбирања, успеавте да ги решите и да ги подобрите односите. Љубовта ви се враќа.

ЗДРАВЈЕ: Би уживале во масажа и релаксација. Однесувајте се кон некое задоволство.

 

ВОДОЛИЈА

 

РАБОТА: Подготвени сте за нови предизвици на деловно поле Имате многу енергија да се докажете. И покрај тоа што е недела, вие работите напорно и сте максимално посветени на вашата работа.

ЉУБОВ: Можна е минлива авантура со личност која не ја познавате премногу добро. Сепак, сериозна врска не е на повидок. Не страдајте затоа што не сте подготвени ниту да се врзете.

ЗДРАВЈЕ: Денес ќе уживате малку повеќе во сон и одмор, затоа одвојте повеќе време за тоа.

 

РИБИ

 

РАБОТА: Можно е да можете да решите некој помал проблем што го имавте во комуникацијата со деловното опкружување. Сега конечно се чувствувате подобро на работа.

ЉУБОВ: Може да очекувате позитивна ситуација и многу убави промени на убовно поле. Ако сè уште сте слободни, можни се интересни настани со Вага или Лав. Лесно шармирате!

ЗДРАВЈЕ: Потребни ви се повеќе витамини и генерално поголем внес на овошје, зеленчук и свежа храна.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote