in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 25 ЈУЛИ: Лавовите да се посветат на љубовта, а Близнаците да си ја преземат работата во свои раце Погледнете што ви предвидуваат ѕвездите!

Овен

Работа: На Овенот претстои нова работна недела со многу професионални докажувања. Во најавата денеска ве очекуваат неколку позитивни информации.

Љубов: Почетокот на оваа недела во љубовната сфера можеби нема да биде баш како што очекувавте. Важно е да не правите избрзани потези.

Здравје: Многу добро.

 

Бик

Работа: Првиот работен ден во неделата за типичните Бикови носи неколку ситуации во кои може да се наметнат брзи одлуки, кои би било добро да ги избегнете.

Љубов: Ќе мора побрзо да размислувате и да бидете што е можно поконкретни кога станува збор за некои одговори што ги очекува другата страна.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

 

Близнаци

Работа: На почетокот на новата работна недела, најтипичните претставници на Близнаците треба да бидат во поволна позиција да преземат барем една деловна иницијатива.

Љубов: Поволната астролошка клима во љубовната сфера можете да ја искористите на неколку начини, а најдобро би било да приредите убаво изненадување за вашата сакана.

Здравје: Можни стомачни проблеми.

 

Рак

Работа: Почетокот на новата работна недела го дочекуваат Раковите кои се прилично стабилни, со јасен план за идните обврски. Само напред.

Љубов: Што се однесува до тоа што се случува на полето на љубовните врски, можеби не е се најјасно и најтемно, па затоа препуштете ја иницијативата на другата страна.

Здравје: Можни проблеми со алергиски реакции на кожата.

 

Лав

Работа: Во текот на овој понеделник повеќето Лавови ќе бидат донекаде расеани, и недоволно фокусирани на деловните обврски. Тековните обврски нека ви бидат приоритет.

Љубов: Овој ден не е идеален за планови одблиску и големи очекувања во љубовната сфера. Пред сè, занимавајте се со моменталната ситуација во партнерството.

Здравје: Внимавајте на циркулацијата и крвниот притисок.

 

Девица

Работа: Просечен работен ден со просечни резултати очекува Девица. Нагласете ја прецизноста во комуникацијата и договорите.

Љубов: Не форсирајте ништо, време е за лесни разговори и комуникација без големи обврски и очекувања.

Здравје: Освен минлива главоболка, нема други предупредувања.

 

Вага

Работа: Ова е поволен ден да ја наметнете вашата нова идеја на околината и со тоа да започнете успешна работна недела.

Љубов: Можно е овој ден да остварите ново познанство со некоја многу интересна личност, па ако ништо друго, постои можност за флерт и убава лежерна приказна.

Здравје: Многу добро.

 

Шкорпија

Работа: Бидете доволно трпеливи и тактизирани, доколку не сакате да се налутите на некои луѓе кои не размислуваат исто како вас.

Љубов: Пред вас е многу поволен ден доколку планиравте да се посветите на зајакнување на темелите на вашата љубовна приказна. Уживајте.

Здравје: Грло и респираторна чувствителност.

 

Стрелец

Работа: На почетокот на работната недела, типичниот Стрелец ќе има многу деловни расправии на своја страна, па од вас се очекува да преземете иницијатива и да започнете некој нов деловен потфат.

Љубов: Важно е да се опуштите и да одржувате задоволителни партнерски односи без поголеми пресврти.

Здравје: Пазете се од настинки.

 

Јарец

Работа: Добра деловна клима, со уште подобри изгледи дека Јарците ќе го дочекаат крајот на овој ден презадоволни од постигнатите резултати на професионално поле.

Љубов: Задоволни или не, само обидете се денес да бидете првенствено суптилни во гледањето и разбирањето на потребите на саканата личност.

Здравје: Внимавајте на редовна и правилна исхрана.

 

Водолија

Работа: Од повеќето водолии се очекува прилично енергично да ја започнат новата работна недела. Иако ве очекуваат многу различни контакти и договори, се ќе протуркате без поголеми проблеми.

Љубов: На љубовен план ве очекува многу убав ден доколку сте планирале да уживате во некоја заедничка активност со саканата личност.

Здравје: Контролирајте ја работата на ендокрините жлезди.

 

Риби

Бизнис: Рибите ги очекуваат многу деловни активности на самиот почеток на оваа работна недела, а можна е и нова деловна понуда или соработка.

Љубов: Овој понеделник би можел да биде многу позитивен ден за вашиот љубовен живот, под услов да сте доволно пренасочени и имагинативни. Ова второто сигурно нема да го пропуштите.

Здравје: Вашиот дигестивен систем може помалку да ве загрижува.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote