in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 27 ЈУЛИ: Ве оптеретуваат многу работи од минатото! Биковите се среќни, Лавовите очекуваат љубовни пресврти, Рибите имаат нови идеи за деловно работење

ОВЕН

Помошта што ќе ви дојде од личност од странство ќе ви биде многу важна на ова поле. Вие не сте заинтересирани да започнете никаква нова љубовна врска во овој период. Спортувајте и бидете активни.

 

БИК

Задоволни сте од ситуацијата што ја имате во оваа област и засега не планирате големи промени. Ако ви се допаѓа личност која не ја познавате доволно добро, може да се најдете разочарани од нив подоцна. Грижете се за бубрезите.

 

БЛИЗНАЦИ

Не сте подготвени да се соочите со нови деловни проблеми сега кога не сте ги решиле целосно старите. Иако имате додворувач и љубовни понуди, останувате сами некое време. Проблеми со урогениталниот тракт.

 

РАК

Може да очекувате нова можност за работа од која ќе бидете прилично задоволни. Имате впечаток дека има некои работи кои не се решени во целост во врска со односот со саканата личност. Вашиот имунитет е ослабен.

 

ЛАВ

Вие не сте заинтересирани да започнете нов бизнис сега. Ве оптеретуваат многу работи од минатото. Ве очекуваат големи пресврти во вашата врска со саканата личност. Можни се некои неочекувани проблеми. Забрзано чукање на срцето.

 

ДЕВИЦА

Не е добро време за нови одлуки или за започнување на какви било подрастични потези на работа. Можно е да сте збунети и воопшто не ви е лесно да се соочите со сопствените чувства во текот на денот. Градите се чувствителни.

 

ВАГА

Може да очекувате поволен период кога станува збор за решавање на деловните компликации. Не сте расположени да се карате со вашиот партнер и на некој начин само денес се повлекувате во себе. Вашите синуси се чувствителни и склони кон проблеми.

 

ШКОРПИЈА

Осцилациите што се присутни во полето на вашата заработка треба да се стабилизираат во наредниот период. Не знаете како да реагирате кога вашиот партнер ќе ви каже вести што не сте сакале да ги слушнете. Зголемениот апетит е потенциран кај вас.

 

СТРЕЛЕЦ

Во текот на овој ден имате недостаток на трпеливост и сте многу склони кон кавги и конфликти во областа на работата. Одлучивте дека сакате да ја прекинете љубовната врска во која веќе некое време не се чувствувате добро. Висок крвен притисок.

 

ЈАРЕЦ

Ве чека период во кој ќе имате некои промени во областа на работата што не ги очекувавте. Време е да дефинирате што сакате со себе. Честопати се чини дека го влечете вашиот партнер на некој начин. Несоницата ви пречи.

 

ВОДОЛИЈА

Во моментот не ве интересираат нови деловни понуди. Веќе имате премногу одговорности над вашата глава. Вашиот партнер ви покажува дека не е сигурен во своите чувства и воопшто не ви се допаѓа неговиот став. Нервна напнатост.

 

РИБИ

Имате нови идеи за бизнис и подготвени сте денес да се посветите на нивната реализација. Многу брзо се предомислувате за личноста со која сте во врска. Можно е наскоро да го промените вашиот партнер. Имате многу енергија во вас.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote