in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 27 МАЈ: Пред вас е можност да направите пресврт што претходно копнеевте! Овенот е полн со енергија, на Рибите им треба одмор, Близнаците можат да решат помали компликации

ОВЕН

РАБОТА: Конечно може да ги видите работите од сосема поинаква перспектива и да ги донесете потребните одлуки. На ова поле, ќе видите подобрување во наредниот период.

ЉУБОВ: Може да очекувате да запознаете личност која ќе предизвика многу длабоки емоции во вас. Ви претстои многу поволен период за loveубов и сериозни промени.

ЗДРАВЈЕ: Полни сте со енергија! Вие би уживале во интензивна физичка активност.

 

БИК

РАБОТА: Ако работите со личност родена во знакот на Водолија, ве чека многу позитивен ден. Може да се надевате на промените што ги посакувавте.

ЉУБОВ: Ви се допаѓа личност која неодамна ја запознавте и со која веќе имате некаков флерт и комуникација скоро секој ден. Дојде време да се започне поконкретна акција.

ЗДРАВЈЕ: Можни се помали проблеми со стомакот, затоа внимавајте на исхраната.

 

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Можно е да можете да решите некои мали компликации што сте ги имале на ова поле. Пред вас е поволен период за подобрување на заработката и зголемување на обемот на работа.

ЉУБОВ: Подготвени сте да ги покажете своите емоции кон саканата личност. Таа ќе биде многу поласкана од вашата понуда. Можно е да влезете во врска во наредниот период.

ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте алкохол. Време е да започнете да градите поздрави навики.

 

РАК

РАБОТА: beе бидете многу задоволни од ситуацијата во деловниот план. Сè ќе оди со многу подобро темпо од порано. Конечно ви се чини дека сè ќе се движи во далеку подобра насока.

ЉУБОВ: Уживате во секој момент кога го поминувате со саканата личност. Може да се надевате на многу романтична атмосфера. Ако сте слободни, ќе запознаете личност што ја познавате од детството.

ЗДРАВЈЕ: Чувствителните непца ви создаваат проблеми. Посетете го стоматологот.

 

ЛАВ

РАБОТА: Можно е да слушнете некои озборувања, но не верувајте во сè … Земете во предвид какви информации доаѓаат од вас и од кого. Нема да има поголеми проблеми или промени.

ЉУБОВ: Ако контактирате со некого од минатото, многу е можно денес да имате состанок со него. Пред вас е можноста да ја обновите емотивната врска.

ЗДРАВЈЕ: Грижете се за болки во грлото. Избегнувајте ладни и газирани пијалоци.

 

ДЕВИЦА

РАБОТА: Денес, сè се одвива без проблеми и без поголеми промени. Исто така е можно да немате премногу деловни обврски. Вишокот слободно време ќе го искористите на некој корисен начин.

ЉУБОВ: Сакате вашата сакана да ви посвети поголемо внимание и нежност и да ви ја покаже својата loveубов во конкретни дела. Зборувајте отворено за вашите потреби.

ЗДРАВЈЕ: Вие сте доста вкочанети. Вие би уживале во масажа или посета на хиропрактор.

 

ВАГА

РАБОТА: Можно е денес да се занимавате само со рутински работи и да немате нови, премногу важни настани. Пред вас е целосно опуштена деловна атмосфера.

ЉУБОВ: Вие сте максимално посветени на саканата личност. Ве очекува многу романтичен и убав ден. Ако сте слободни, можно е ново познанство на јавно место.

ЗДРАВЈЕ: Сонливоста ве придружува, но немате поголеми здравствени проблеми. Потребен ви е повеќе сон.

 

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Со помош на вашите соработници, можете да постигнете многу добри деловни резултати. Ве чека поволен ден. Може да се надевате на напредок во оваа област.

ЉУБОВ: Можно е сега да го гледате вашиот партнер пореално и да сте забележале многу работи што претходно не сте ги забележале. Сепак, нема причина да се грижите, вашите емоции остануваат исти.

ЗДРАВЈЕ: Посветете го овој ден на себе, ве молам за вашите потреби. Треба малку да се опуштите.

 

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Може да очекувате да се подобри вашата финансиска состојба. Пред вас е можност за заработка што досега не сте имале можност да ја реализирате.

ЉУБОВ: Ќе започнете нова, страсна врска со личност која може да биде ваш тип од секој поглед. Имате можност да имате многу добра врска.

ЗДРАВЈЕ: Полни сте со енергија! Спортувај! Искористете го напливот на позитивна енергија.

 

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Се потпирате на деловен партнер кој ви покажа во претходниот период дека можете да му верувате. Заедно ќе успеете на ова поле.

ЉУБОВ: trust верувате на вашата сакана и мислите дека сте го нашле вашиот придружник за цел живот. Размислувате за брак. Пред вас е период во кој можете да доживеете позитивни промени.

ЗДРАВЈЕ: Нахранете ја кожата … Пазете се од штетните УВ зраци кои можат да ви наштетат.

 

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Пред вас е можност да направите потег што претходно не можете ни да го замислите. Дадена ви е шанса да постигнете значителни резултати во оваа област.

ЉУБОВ: Не е секогаш лесно да имате добар однос со партнерот, но се обидувате да ја намалите нервозата во комуникацијата. Многу е важно да бидете подготвени за компромис.

ЗДРАВЈЕ: Може да имате помали проблеми со чувствителни зглобови, погрижете се за тоа.

 

РИБИ

РАБОТА: Барате работа што целосно ќе ги задоволи сите ваши барања. Не сте подготвени да прифатите ништо, но важно ви е новото работно место да ги исполнува вашите барања.

ЉУБОВ: Вие сте сами, но не сакате да остане така. Сакате да пронајдете партнер со кого ќе имате стабилност на убовно поле. Наскоро ќе имате можност за ново запознавање.

ЗДРАВЈЕ: Потребен ви е одмор. Дајте си малку време да се опуштите.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote