in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 28 АПРИЛ: Прво направете го најважното! Слободните Ракови се во дилема бидејќи можат да им се допаднат двајца истовремено!

Овен

Денеска посветете се на организацијата и придржувајте се до приоритетните задачи. Може да има проблем со роковите. Посветете му се малку повеќе на партнерот за да нема непоправлива дистанца меѓу вас. Склоноста кон алкохол може да создаде не само психички, туку и други здравствени проблеми.

Бик

Вашите односи со колегите денес можат да бидат полни со негативен набој. Држете се настрана од оние за кои знаете дека не се во ваша корист. Патувањето со партнерот ќе ви ја врати старата ревност. Слободните бикови ќе запознаат интересна Скорпија. Добијте повеќе витамини и минерали.

Близнаци

Деловното патување може да ви донесе значителни познанства со моќни луѓе. Ова подоцна може да ви донесе поширок круг на соработници. Излегувањето во друштво може да ви донесе познанство со малку необична, но многу интересна Водолија. Чувствителност на грлото.

Рак

Финансискиот успех може да биде главна тема на овој ден. Ве очекува одлична деловна соработка со пријателите. Слободните Ракови се во дилема бидејќи можат да им се допаднат двајца истовремено. Меланхолични сте и депресивни, побарајте стручна помош.

Лав

Денеска може да се појави неочекуван финансиски проблем. Важна исплата може да доцни и да ги наруши вашите планови. Конструктивниот разговор со партнерот ви носи решение за големо егзистенцијално прашање. Нервозни сте, нетрпеливи и реагирате импулсивно.

Девица

Главна тема на овој ден може да биде подобрување или проширување на кругот на должностите. Финансиска добивка. Сте се повлекле во вашиот свет и партнерот се прашува што ви прави погрешно. Надминете ја тенденцијата кон самоизолација. Се јавува егзема, но причината може да биде од различно потекло.

Вага

Доколку сакате да ја смените работата, овој ден ќе ви го донесе првиот навестување за поволни околности. Слушајте ја вашата интуиција. Ви се допаѓа некој кој не е слободен или живее далеку од вас. Бидете реални во вашите очекувања. Планирајте подолг одмор, само така ќе ја вратите енергијата.

Шкорпија

Проблем во комуникацијата со некој од вашите колеги или претпоставени може да го одбележи овој ден. Заземете неутрален став. Слободните Скорпии можат да влезат во тајна врска со личност во знакот Стрелец или Бик. Потребна ви е физичка активност за да ги избркате тешките мисли.

Стрелец

Овој ден може да ви донесе обнова на старата деловна соработка. Ќе завршите работа на важен проект. Конфликтните ставови за важно прашање ја изострија атмосферата меѓу вас и вашиот партнер. Еден од вас мора да се откаже. Проблеми со забите и непцата.

Јарец

Моменталната ситуација ве принудува да реагирате и ве упатува прво да завршите се што сте започнале за да можете да продолжите. Во вашето семејство повторно се појави проблем, но овој пат во екстремна форма. Со заедничка работа ќе можете да го решите. Се чувствувате одлично.

Водолија

Бурното темпо на работа и премногу работа може да ви создадат конфузија денес. Прво направете го она што е најважно. Слободната Водолија многу лесно може да стапи во контакт со личност која не е слободна. Бидете внимателни бидејќи постои можност за скандал. Потребна ви е сила, можен е пад на имунитетот.

Риби

Вреден деловен соработник може да ги забави вашите преговори. Најдете компромисно решение. Преминувањето на линијата на пријателство ви звучи примамливо и во исто време дискутабилно. Слушајте го гласот на вашето срце. Прескокнување на срцето, консултирајте се со кардиолог. Отфрли сомнежите.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote