in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 28 ЈУНИ: Воопшто немојте да губете време, сега е време да направите нешто за себе! Бик уморен, Јарец успешен, Водолија среќн, Риби среќни, Девица подготвена за промени

ОВЕН

Не треба да очекувате компликации на деловно поле. Судбината е на ваша страна и лесно можете да решите сè. Може да очекувате поволен ден да ја запознаете саканата личност. Ќе уживате во романсата. Се чувствувате одлично.

 

БИК

Можно е во текот на овој ден да можете да покажете дека сте успешни и успешни во вашиот бизнис. Новите љубовни настани ќе донесат задоволство и возбуда во вашиот живот. Проблеми со окото и видот.

 

БЛИЗНАЦИ

Ве чека поволен период за работа. Ќе решите некои помали дилеми кои ќе ве следат. Имате мали недоразбирања со саканата личност кои ви пречат во овој период … Не е лесно да најдете компромис. Избегнувајте стрес.

 

РАК

Не ви е лесно да се организирате кога станува збор за работата. Потребна ви е помош од поискусен соработник. Ќе имате можност да запознаете личност која ќе го направи вашиот љубовен живот подобар. Имате многу енергија во вас.

 

ЛАВ

Ви доаѓаат нови деловни настани и промени, без разлика дали сте подготвени за тоа или не. Ве чека период во кој може да имате мала криза во врската со саканата личност. Потребен ви е одмор, колку што е можно повеќе сон.

 

ДЕВИЦА

Можно е ситуацијата во областа на работата и финансиите да е доста бавна и тоа воопшто не ви се допаѓа. Ако сте слободни, подготвени сте да започнете нов познаник. Можни се проблеми со циркулацијата.

 

ВАГА

Пред вас е поволна атмосфера кога станува збор за полето на работата. Некои од вашите идеи и предлози ќе бидат прифатени. Сакате вашата врска со вашата сакана да биде искрена. Се обидувате да ги кршите предрасудите едни на други. Здравјето е добро.

 

ШКОРПИЈА

Имате доволно искуство кога станува збор за вашата работа. Подготвени сте да се посветите на постигнување на своите цели. Љубовта на далечина е тешка за вас, но имате впечаток дека сте нашле личност која ви одговара. Грижете се за вашето здравје.

 

СТРЕЛЕЦ

Можно е да можете да постигнете подобрувања во деловните околности во овој период. Имате емоционални сопирачки и стравови. Како да не можете емотивно да му се препуштите на вашиот партнер колку што сакате. Вашето здравје е добро.

 

ЈАРЕЦ

Можеби сте склони кон премногу наметнување правила во деловното опкружување. Ситуацијата во вашиот брак сега е прилично нестабилна и сè повеќе размислувате за разделба и раскинување. Пазете се од повреда.

 

ВОДОЛИЈА

Може да очекувате дека ќе можете да ја подобрите вашата деловна состојба со вашата посветеност и труд. Можно е самотијата да не ви даде мир и да сакате да се запознаете што е можно побрзо. Намален имунитет.

 

РИБИ

Можно е да имате мали недоразбирања со колегите, но сето тоа е решено за вас. Пред вас е интересен период за нови loveубовни настани. Ако имате сочувство, време е да и покажете на вашите чувства. Имате многу позитивна енергија!

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote