in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 4 ОКТОМВРИ: Следува големо подобрување на вашето здравје! Биковите се чувствителни, Раковите може да имаат непредвидени трошоци, Рибите ќе имаат проблеми со ‘рбетот

ОВЕН

РАБОТА: Вашата работа е ваш приоритет и целосно сте посветени на постигнување добри резултати на ова поле.

ЉУБОВ: Ви се чини дека некои проблеми помеѓу вас и вашата сакана се враќаат и не сте сигурни на кој начин треба да се поставите сега.

ЗДРАВЈЕ: Имате проблеми со очите.

 

БИК

РАБОТА: Имате многу стабилна деловна ситуација и немате грижи на ова поле. Се тече сосема нормално.

ЉУБОВ: Многу сте чувствителни и склони кон раздразливо однесување, лесно се навредувате и реагирате лошо на секоја критика на партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Ви треба повеќе физичка активност!

 

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Ако сте во бизнис поврзан со маркетинг или слична професија, можете да очекувате голем успех.

ЉУБОВ: Не чекајте премногу долго за нови настани. Започнете сами и започнете запознавање со некого.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со забоболка.

 

РАК

РАБОТА: Можно е да имате некои помалку непредвидени трошоци, но дека на крајот се ќе излезе како што треба.

ЉУБОВ: Партнерот е упорен во своите обиди да открие што е можно повеќе зачинети детали од вашето минато. Можеби не сакате да зборувате за некои работи.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со несоница.

 

ЛАВ

РАБОТА: Не сте доволно информирани за тековните настани, што може да ви создаде помали проблеми во бизнисот.

ЉУБОВ: Ако ви се допаѓа Лав или Стрелец, можете да очекувате интересна атмосфера во однос на него.

ЗДРАВЈЕ: Намалете го внесот на слатки.

 

ДЕВИЦА

РАБОТА: Работите напорно и се обидувате да направите значајна промена во оваа област. Ве очекува поволен период за приватен бизнис.

ЉУБОВ: Избегнувате да ја гледате вистината в лице и полесно ви е да потиснете некои емотивни проблеми под тепих.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекува големо подобрување на вашето здравје.

 

ВАГА

РАБОТА: Започнувањето нова работа може да биде многу позитивно за вас ако започнете с everything денес.

ЉУБОВ: Можеби имате мали расправии со саканата личност, но ќе успеете да ги надминете.

ЗДРАВЈЕ: Можна инфекција на грлото.

 

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Доаѓа период во кој ќе биде многу важно правилно да се организирате во однос на трошоците и финансиите.

ЉУБОВ: Можно е вашиот партнер да е максимално посветен на вас и да се обидува да ве задоволи со секоја ситница. Ќе уживате во емотивната атмосфера.

ЗДРАВЈЕ: Можен е зголемен апетит.

 

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Ќе успеете да решите некои компликации што се појавија претходните денови. Задоволни сте со себе и со своите способности.

ЉУБОВ: Ако неодамна сте влегле во емотивна врска, можно е да сфатите дека сте погрешиле.

ЗДРАВЈЕ: Можна е вртоглавица.

 

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Имате впечаток дека премногу луѓе се мешаат во вашиот бизнис и подготвени сте да им објасните на сите кои се границите.

ЉУБОВ: Можно е да бидете малку разочарани од личноста со која сте влегле во некаква љубовна врска. Подобро е да откриете некои работи на време.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на главоболката.

 

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Полека совладувате дел од сопирачките што ги имавте на деловниот план и се чувствувате олеснето по долго време.

ЉУБОВ: Ви се додворува личност која неодамна сте ја запознале. Постепено, вие формирате подобро мислење за неа.

ЗДРАВЈЕ: Зголемете го внесот на магнезиум и калциум.

 

РИБИ

РАБОТА: Можно е да успеете да поправите некои работи во оваа област и да бидете малку разочарани. Утре ќе биде подобар ден.

ЉУБОВ: Растојанието што моментално постои помеѓу вас и вашата сакана личност може да се надмине доколку работите доволно напорно.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со ‘рбетот.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote