in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 5 ЈУЛИ: Ве очекуваат сериозни промени на полето на љубовта! Овните се недоверливи, Лавовите можат да очекуваат кавги на љубовно поле, Девиците да се погрижат околу исхраната!

ОВЕН

Немате доволно доверба во деловното опкружување и можно е од таа причина да чувате некои деловни тајни за себе. Можно е вашиот партнер да покажува незадоволство. На полето на љубовта ве следи криза. Зголемете го внесот на течности.

 

БИК

Преоптоварени сте со обврски и воопшто не ви е лесно да постигнете рамнотежа кон која се стремите на ова поле. Не сте задоволни од околностите во кои се наоѓате со саканата личност. Зголемете го внесот на витамини.

 

БЛИЗНАЦИ

Овој ден генерално не е поволен за вашата работа, затоа обидете се да не правите грешки денес. Имате впечаток дека саканата личност не е искрена со вас и тоа ви пречи. Можеби размислувате за откажување. Подложни сте на инфекции.

 

РАК

Може да очекувате да ги решите проблемите на работа. Одговорот на вашите дилеми доаѓа наскоро. Емоционалната ситуација не е одлична и се чувствувате осамени. Можно е да размислувате за помирување со бившата. Можен стомачен вирус.

 

ЛАВ

Време е да преземете одговорност во деловното поле и да им се посветите повеќе на вашите одговорности. Можно е некој близок да покаже сомнеж и љубомора. Сепак, чувствувате дека не и дадовте причина за тоа. Воспалено грло.

 

ДЕВИЦА

Во областа на финансиите, ќе имате многу пресврти во наредниот период. Најдобро би било сега да не вложувате големи пари. Ве очекуваат сериозни промени кога станува збор за вашето поле на љубов. Избегнувајте мрсна храна.

 

ВАГА

Проверете ги сите информации што ви доаѓаат затоа што некаква измама или илузија лесно може да се случи денес. Можно е да идеализирате личност што ја сакате. Ви претстои неповолен период и можно разочарување. Проблеми со низок крвен притисок.

 

ШКОРПИЈА

Најдобро би било да се обидете да се посветите на својата работа и одговорности за да ги решите проблемите што ги имате. Може да очекувате интересна комуникација со личноста за која се грижите. Избегнувајте внес на шеќер.

 

СТРЕЛЕЦ

Може да се надевате на добар однос со колегите кои ве поддржуваат максимално на сите полиња. Ги криете чувствата на љубовно поле и тешко ви е да се соочите со стравовите. Вие би уживале во масажа.

 

ЈАРЕЦ

Ве чека напнат период кога станува збор за вашето деловно поле. Можеби имате поголеми расправии. Не сте подготвени за големи промени кога станува збор за љубовта. Може да се допре на одреден начин. Посетете го стоматологот.

 

ВОДОЛИЈА

Се чини дека многу работи се превртуваат кога станува збор за бизнис. Некои нови проблеми тропаат на вашата врата. Ако сте слободни имате можност да се промените. Денес ќе запознаете нова личност. Вашата глава е чувствителна.

 

РИБИ

Имате впечаток дека не оди сè како што е планирано во областа на работата. Имате мали потешкотии и компликации. Не се чувствувате добро покрај личноста со која имате љубовна врска и размислувате да раскинете. Грижете се за внесот на витамини.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote