in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 6 МАЈ: Судбината е во ваша корист! Овенот има проблеми на работа, Ракот има нестабилна финансиска состојба, Вагата има среќа на сите полиња

ОВЕН

Денес може да очекувате да имате проблеми на работа со вас. За нивно решавање е потребно многу трпеливост. Посветете се малку повеќе на социјалниот живот и на тој начин ќе дојдете до нова убов. Немате здравствени проблеми.

БИК

Има позитивна промена во вашето поле на работа. Може да очекувате дека судбината ќе биде во ваша корист. Имате разни несогласувања со партнерот, но не сте подготвени да ја прекинете врската. Можни се мали проблеми со ‘рбетниот столб.

БЛИЗНАЦИ

Може да очекувате можност за промена во деловната област. Пред вас е период во кој ќе има многу неизвесност. Полето на љубовта е променливо и кај вас. Можеби не сте сигурни што сакате. Проблеми со циркулацијата.

РАК

Вашите финансии се многу променливи и нестабилни, а таквата состојба ве очекува во наредните денови. Ве очекува интересен флерт, што може да доведе до сериозна љубовна врска. Генерално се чувствувате добро.

ЛАВ

Ако сте решиле да ја смените работата, ќе ви треба долго време да добиете нова позиција. Пред вас е одличен период за љубовно поле. Може да очекувате нови познанства. Денес се чувствувате одлично.

ДЕВИЦА

Не е премногу поволен ден, па може да имате компликации и проблеми. Нетолеранцијата владее во деловното опкружување. Може да очекувате интересна комуникација со личноста за која се грижите. Вртоглавица е можна.

ВАГА

Со среќа денес ве чека на деловно поле. Околностите ќе се свртат во ваша корист. Нова љубов влегува во вашиот живот и ќе бидете среќни и задоволни поради тоа. Имате добро време да започнете врска. Редовно проверувајте го притисокот.

ШКОРПИЈА

Ако сте во приватна деловна активност, можете да очекувате позитивни околности и зголемување на заработката. На полето на емоциите, може да имате помали проблеми со лицето за кое се грижите. Не треба да очекувате потешкотии.

СТРЕЛЕЦ

На деловно поле, ќе видите враќање на некои проблеми што не биле решени целосно во минатото. Нов познаник ве чека во текот на денот. Пред вас е период во кој ќе имате повеќе можности за авантура. Гледајте ги вашите синуси.

ЈАРЕЦ

Има позитивни промени во деловниот план и задоволни сте од општата состојба. Може да очекувате добра врска со саканата личност. Вашата врска полека, но сигурно оди кон стабилизација. Внимавајте на вишокот килограми.

ВОДОЛИЈА

Можно е денес да бидете малку напнати и да бидете склони кон конфликти од областа на работата. Вие сте вознемирени и не ви е лесно да бидете искрени со саканата личност. Понекогаш се чини полесно да се дистанцирате. Грижете се за вашите очи.

РИБИ

Можно е некои околности на ова поле да бидат неповолни за вас и да не го постигнете она што го очекувате. Можно е да имате можност да запознаете личност која се појавува во ваша близина. Несоницата ве придружува, а потоа и замор.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote