in , ,

СлаткоСлатко Што?Што?

Колку и да се трудите, поради една грешка вашиот под никогаш нема да биде чист: никогаш не би ви паднало на памет, но со оваа промена, ќе блесне!

Дали редовно го чистите подот и сè уште не изгледа чисто? Еве каде грешите!

Чистењето на подот е работа во која никој не ужива, но уште полошо е кога ќе се обидете да го исчистите, а сепак не изгледа чисто.

Ова се должи на грешка што многумина од нас ја прават при бришење на подот, што беше посочено од еден корисник на социјалните мрежи.

 

Имено, работата е во тоа што дрвените подови, како што се ламинат, паркет, не се чистат во вистинската насока. Како што објасни таа, важно е да се премести џогерот или крпата со која чистиме во правец во кој е нареден ламинатот или паркетот, бидејќи во спротивно, ние само туркаме прашина и нечистотија во просторот помеѓу наредените „летви“ на подот .

„Кога одите по линиите, ќе добиете убав и сјаен под“, рече таа.

 

Многумина рекоа дека никогаш не размислувале за тоа, но дека вреди да се проба.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote