in ,

Еве како да добиете сè што ќе посакате во животот: моќна техника која привлекува среќа!

Кога ќе ја прифатите оваа практика, вашите желби полека, една по една, ќе почнат да се остваруваат

Секој ден сме пред нов тест, се соочуваме со нов предизвик, а плановите се одложуваат .

Универзумот е наместен да одговара на позитивните мисли и фреквенции. Ако постојано размислувате на овој начин:

„Вистинската љубов ме наоѓа …“

„Никогаш нема да напредувам на работа …“

„Не мислам дека некогаш ќе имам шанса да ги платам сите сметки и долгови …“

„Нема да можам да заработам доволно …“

„Beе бидам под постојан стрес …

Кога сте оптеретени со такви мисли што ви поминуваат низ главата од ден на ден, тогаш бидете убедени дека универзумот не работи против вас, туку вие работите против него и против себе.

За да внесете убави работи во живот, мора да бидете благодарни за работите што ги имате во моментов. Наместо да се оптеретувате со непријатни и негативни мисли, заблагодарете си се секое утро и секоја вечер за она што веќе го имате и ќе добиете повеќе.

Оваа едноставна техника гарантира дека работите ќе почнат да растат во животот. Многу пати е докажано дека позитивните мисли создаваат позитивни околности, а со тоа и позитивен живот.

Кога ќе ја прифатите практиката на благодарност, вашите желби ќе почнат да се остваруваат полека, една по една.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote