in

ТаженТажен

ТАЖНО! Ериксен колабрираше за време на натпреварот!

Репрезентативецот на Данска, Кристијан Ериксен, колабрираше на крајот од првото полувреме на натпреварот од 1.коло на групата Б на Европското првенство против Финска.

Играчот за врска на Милан падна на тревата на стадионот „Паркен“ во Копенхаген при примање на топката, а веднаш се виде дека станува збор за нешто сериозно.

Данската репрезентација веднаш го опколи својот соиграч за камерите да не можат да снимаат застрашувачките сцени.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote