in ,

СлаткоСлатко

Ништо не може да ја подмлади жената како добра фризура: Ова е дефинитивно најдобриот избор за дами во 40-тите години!

Не ви се потребни естетски корекции, доволно е само да ја смените фризурата

Правилото вели, со возраста, фризурата треба да стане пократка. Фризерите се едногласни, пократката коса изгледа многу подобро кај жените во зрелите години, а ова видео е доказ за тоа.

Не ви требаат естетски корекции, доволно е да ја смените фризурата и ќе изгледате драстично помладо.

Косата над рамената е добар избор од повеќе причини. Со него, пред сè, ќе изгледате позаводливо, а вашите црти на лицето ќе дојдат до израз. Пократката коса го нагласува лицето на вистински начин и дава младешки изглед. Совет на фризер е секогаш да ги изберете тие слоеви, бидејќи тие се многу полесни за одржување.

Што се однесува до бојата, најдобро е да се држите до средината. Платинските нијанси, но не премногу темни, нема да ви одговараат најдобро. Секогаш избирајте нешто поприродни бои.

 

 

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote