in , ,

СлаткоСлатко

Ништо не може да ја подмлади жената како добра фризура: Ова е дефинитивно најдобриот избор за дами во 40-тите години! (ВИДЕО)

Не ви се потребни естетски корекции, доволно е само да ја смените фризурата

Правилото вели, со возраста, фризурата треба да стане пократка. Фризерите се едногласни, пократката коса изгледа многу подобро кај жените во зрелите години, а ова видео е доказ за тоа.

Не ви требаат естетски корекции, доволно е да ја смените фризурата и ќе изгледате драстично помладо.

Косата над рамената е добар избор од повеќе причини. Со него, пред сè, ќе изгледате позаводливо, а вашите црти на лицето ќе дојдат до израз. Пократката коса го нагласува лицето на вистински начин и дава младешки изглед. Совет на фризер е секогаш да ги изберете тие слоеви, бидејќи тие се многу полесни за одржување.

Што се однесува до бојата, најдобро е да се држите до средината. Платинските нијанси, но не премногу темни, нема да ви одговараат најдобро. Секогаш избирајте нешто поприродни бои.

Во видеото, погледнете ги неверојатните трансформации што жените ги доживеале благодарение на малата промена на фризурата:

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote